Підсніжник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пролісок
Пролісок звичайний
Біологічна класифікація
Посилання
EOL: 29164
IPNI: 1471
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 4669

Пролісок (Galanthus) — рід рослин родини Амарилісових (Amaryllidaceae), підродини Amaryllidoideae. Нараховує 20 видів. Більшість з них розквітають у зимовий час, до весняного рівнодення (21 березня в північній півкулі), але деякі види цих квітів розквітають ранньою весною і пізно восени.

Опис і поширення[ред.ред. код]

Багаторічні трав'янисті цибулинні рослини-підсніжники. Усі представники роду мають квітки білого забарвлення, що відображене в науковій назві Galanthus — з грецького гала «молоко», антос «квітка». В Україні зустрічається 3 види пролісків: пролісок звичайний, пролісок складчастий, пролісок Ельвеза. В Україні проліски з'являються наприкінці зими, ранньою весною. Пролісок звичайний — це рослина з білосніжними квітами що родом із півдня Європи, де він росте в гірських лісах на вологому ґрунті. Коли бутон проліска розкривається, спочатку розходяться три зовнішні, довгі чисто-білі листочки, потім відкриваються три внутрішні, коротші. Усередині заховано шість тичинок і маточка.

В Україні проліски занесені до Червоної книги, знаходяться під охороною. Єв* Galanthus angustifolius KossПролісок гостролистий

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York: Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.