Пілотний епізод (Доктор Хаус)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Серія "Доктора Хауса"
"Пілотний епізод ("Pilot")"
Сезон № 1
Серія № 1
Код виробника HOU-101
Вийшов на екрани в США
16 листопада 2004
в Україні
Сценарій Девід Шор
Режисер(и) Драян Сінгер
Попередній {{{попередній}}}
Наступний {{{наступний}}}

«Пілотний епізод» (англ. Pilot) або «Всі брешуть» (англ. Everybody Lies)  — перша серія першого сезону американського телесеріалу «Доктор Хаус». Прем'єра епізоду проходила на каналі FOX 16 листопада 2004. Головні герої серіалу — доктор Грегорі Хаус (Г'ю Лорі) та його команда професійних лікарів. Доктор Хаус, доктор Форман, доктор Кемерон, доктор Чейз, доктор Вілсон (онколог), та Ліса Кадді (адміністратор) працюють в лікарні Прінстон-Плейнсборо, штат Нью-Джерсі, США. В першій серії лікарі мають врятувати життя молодій виховательці дитячого садку.

Персонаж Хаус був створений Девідом Шором. Він був впевнений, що Грегора Хауса має грати тільки американець, але після того, як на прослухуванні з'явився британський актор Г'ю Лорі, Девід Шор змінив свою думку. Деякі особливості Хауса сценарист взяв від персонажа Артура Конана Дойля Шерлока Холмса: використання ліків, цинічне відношення до людей, самотність і не бажання заводити друзів. Продюсери серіалу хотіли, щоб Хаус був інвалідом, тому йому «пошкодили ногу», і в результаті він має ходити з палицею.

Перший епізод мав позитивні огляди. Критикам дуже сподобався характер доктора Хауса, а особливо те, що він ходить з палицею. Проте, Шервін Нуланд (англ. Sherwin Nuland) з «Slate» сказав, що вважає інвалідність головного героя жорстоким. Пілотний епізод дивилось приблизно 7 мільйонів американців, що зробило телесеріал «Доктор Хаус» 62 найпопулярнішим телешоу тижня в США.

Сюжет[ред.ред. код]

У Ребекки Едлер (Робін Тунней), молодої виховательці дитячого садку, під час занять починаються судоми і напад епілепсії. Доктор Джеймс Вілсон (Роберт Шон Леонард) просить свого людино ненависного друга Грегора Хауса (Г'ю Лорі) зайнятись цією справою, але той відмовляється. Проте, Вілсон каже Хаусу, що пацієнт його кузина, і він погоджується. В той час Ліса Кадді (Ліса Едельштейн) (адміністратор лікарні), виходячи з ліфту, наближається до Хауса. Вона намагається примусити Хауса відробити в лікарні всі прогуляні години. Через свою неймовірну кмітливість Хаус швидко придумує спосіб уникнути роботи, кажучи, що по контракту Кадді не може його зараз звільнити, а тому йому не має за що хвилюватись. Команда Хауса намагається зробити магнітний резонанс пацієнту Едлер, але в цей момент вона почалась задихатись. Доктор Чейз (Джессі Спенсер) і доктор Кемерон (Дженніфер Моррісон) були вимушені зробити трахеотомію.

Тим часом Хаус займається своїм пацієнтом. Десятирічний хлопчик почав задихатися і мама привела його до лікаря. Хаус повідомив, що у нього астма, але матір це знала. Тоді Хаус поцікавився, чому він не користується астматичним інгалятором. Мама відповіла, що прочитала в газеті, що астматичний інгалятор не допомагає астматикам. Хаус здивувався цьому і почав сварити матір за довіру жовтій пресі. В цей момент у нього з'явилась ідея, щодо пацієнтки Ребекки Едлер. Він гадає, що в неї церебральний васкуліт, але у нього не має доказів цієї хвороби. До того, як Хаус зрозумів діагноз, Ребеці давали стероїди і її стан покращився. Але раптово він погіршився...

Хаус наполягає на тому, щоб невропатолог доктор Форман (Омар Еппс) і доктор Кемерон сходили додому Ребекки і знайшли причини її нападу епілепсії, судом і задухи. На кухні вони знаходять шинку (не кошерну), а це свідчить, що Ребекка Едлер не кузина Вілсона (Джеймс Вілсон єврей). Шинка також змінила діагноз Хауса. Тепер він впевнений, що у Ребекки Едлер цистицеркоз. Через недоварену їжу у неї завівся стьожковий черв, яйця якого спочатку потрапили в кровообіг пацієнта, а потім в мозок. Дівчині потрібна операція, але вона відмовляється. Хаус не любить спілкуватись з пацієнтами, але в цей раз він наважується зайти в палату, щоб переконати зробити операцію. Під час бесіди Ребекка запитує у Хауса чому він з палицею. Він розказує, що в нього був інфаркт в м'язах стегна, але через неправильний діагноз лікарів, хвороба призвела до смерті м'язів в нозі. Ребекка каже, хоче померти з гідністю і не буде робити операцію. На те Хаус каже їй, що померти з гідністю не можливо, але можливо жити з нею. Дівчина не змінює свою думку і Хаус вже майже відмовляється від цієї справи, коли Чейз запропонував ідею про солітера. Після ренгену ноги лікарі побачили саме солітера і повідомили Ребеці, що її хвороба не смертельна. Почалось лікування, дівчині стає набагато краще. В кінці серії доктор Чейз дозволяє дітям, яких виховувала Ребекка, провідати свою виховательку.