Пірати Кремнієвої долини (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пірати силіконової долини
Pirates of Silicon Valley
Movieposterposv.jpg
Жанр Художній фільм
Режисер Мартін Берк
Продюсер Джозеф Догерті
Стівен Хафт
Нік Ломбардо
Ліенн Мур
У головних
ролях
Ноа Уайлі
Ентоні Майкл Холл
Джої Слотнік
Джош Хопкінс
Джон ДіМаджіо
Композитор Френк Фіцпатрік
Країна  США
Рік  1999

«Пірати Кремнієвої долини» (Pirates of Silicon Valley) - телевізійний художній фільм режисера Мартіна Берка. Базується на книзі «Пожежа в долині: Створення Персонального комп'ютера» Пауля Фреіберджера та Майкла Суейна.

Сюжет і структура[ред.ред. код]

Джої Слотнік (зліва), що зіграв у фільмі Стіва Возняка (справа)

Основний сюжет фільму починається на початку 1970-х і закінчується в 1985 році, коли Стів Джобс пішов з Apple Computer. Фільм також структурований набором «книготримачів»: починається і закінчується поверненням Джобса в Apple в 1997 році. Варто відзначити надзвичайну схожість акторів фільму з їх реальними прототипами.

Назва фільму відображує сутність розвитку та дій компаній Microsoft і Apple як безпринципних акул бізнесу, здатних на багато чого для успіху. Основна інтрига закручується навколо крадіжки графічного інтерфейсу компанії Apple у Xerox PARC, а згодом - Microsoft у Apple.

Фільм починається в університетському містечку Каліфорнійського університету в Берклі під час періоду Руху Свободи слова. Фільм зіставляє випробування і нещастя друзів дитинства Стіва Джобса (Ноа Уайлі) і Стівена Возняка (Джой Слотнік), які в кінцевому підсумку створять Apple Computer, і студентів Гарварду Білла Гейтса (Ентоні Майкл Холл), Стіва Балмера (Джон Дімаджіо) і друга Гейтса по середній школі Пола Аллена (Джош Хопкінс), які в кінцевому підсумку створять Microsoft.

Гейтс, Джобс і Возняк кинули коледж (Джобс фактично на короткий термін був студентом Reed College, але це не зображено у фільмі; Возняк пізніше повернувся в Каліфорнійський університет в Берклі, щоб взяти участь в наростаючій революції у світі персональних комп'ютерів.

Розповідь у фільмі ведеться від імені Возняка і Балмера.

Фільм розповідає про походження домашнього персонального комп'ютера через конкуренцію між компаніями та їх продуктами.

У ролях[ред.ред. код]

Неточності[ред.ред. код]

  • У той момент, коли Білл Гейтс знайомиться з IBM PC, в лістингу файлів можна дізнатися імена файлів Windows, якої тоді ще не існувало.
  • В кінці фільму, коли Стів Джобс дізнається про випуск Microsoft Windows і починає суперечку з Біллом Гейтсом, в кадр потрапляє комп'ютер, на якому запущена одна з перших версій Windows, однак це не Windows 1, оскільки вона не підтримувала перекривання вікна. На комп'ютері в фільмі було вікно калькулятора поверх вікна файлового менеджера.

Фірми та їхні вироби[ред.ред. код]

У фільмі згадуються наведені нижче компанії та їх продукти:

Посилання[ред.ред. код]

Кінематографія Це незавершена стаття про кінематографію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.