Раху (місячний вузол)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Рагу
Символ півн. місячного вузла
Раху із спутницею Каралі. Храм Наваграх в Сурендрапурі

Ра́гу (санскр. ग्रह, Rahu IAST) — одна з наваграх в джйотиші. Рагу — північний "місячний вузол"рос., що сходить, в якому Місяць, перетинаючи екліптику, йде вверх, в бік Північного полюса Землі.

Зображення[ред.ред. код]

Рагу — демон, який періодично ковтає Сонце або Місяць, викликаючи затемнення. Зображуєтся як вогняний змій без тіла, верхи на колісниці, з 8 чорними кіньми. Рагу керує обманом і асоціюється з шахраями, які шукають матеріальних задоволень, торговцями наркотиками, отруйниками, лицемірством та аморальними вчинками тощо. Рагу відіграє вирішальну роль в посиленні влади, перетворенні ворогів в друзів. Також вважається, що по милості Рагу можна вилікуватись від укусів отруйних змій.

За пуранічними переказами, під час Збовтання Молочного океануангл. між девами і асурами завязалась битва за володіння одержаною при збитті океану амритою. Коли асури заволоділи амритою, деви звернулись до Вішну, який взяв подобу Могіні — дівчини надзвичайної краси. Асури були зачаровані її красою, і Могіні забрала в них амриту і роздала її девам, які змогли випити небесний напій. Один з асурів за іменем Рагу прийняв образ дева, щоб випити нектар нектара. Але Сур'я і Чандра впізнали самозванця і повідомили Могіні. Рагу почав пити амріту, але перед тим, як він проковтнув її, Могіні відрубала йому голову божественним диском сударшана-чакрою. І голова демона стала бессмертною і перетворилась в ґрагу Рагу, який, бажаючи помститись Сонцю і Місяцю, іноді ковтає їх, викликаючи сонячні і Місячні затемнення. Тіло демона перетворилось в Кету.

У гороскопі Раху і кету будуть діяти як господарі того знака, в якому вони розташовуються . Багато текстів стверджують, що Раху може діяти подібно Сатурну, а Кету - Марсу . Коли вплив Раху значно, вона може дати владу людині . Кету створює перешкоди і робить стримуючий вплив .У священній книзі сказано " Шані вад Раху ", що означає, що Раху має ті ж властивості, що й Сатурн і може викликати ті ж види порушень. Негативний вплив Раху на Місяць може привести до психічних і фізичних порушень . Зокрема Раху відповідає за отруєння, інтоксикацію, залежність, імпульсивна поведінка, занепокоєння, страхи, фобії, більшість психологічних і психіатричних порушень, кишкових глистів і укуси змій.

" Куджо вад Кету " означає, що Кету поводиться як Марс і може викликати тілесні ушкодження, нещасні випадки, порізи, рани, хірургічне втручання, жар, вірусні інфекції, кишкових глистів або хвороби, які важко розпізнати. Він також є основним покажчиком хвороб. Ці Грахи не мають фізичної прояви (не існують у фізичному світі), є тільки математичні розрахунки їх досить сильного впливу на життя людей на нашій планеті. Рухаючись по своїй орбіті в північному напрямку ( з півдня на північ) Місяць перетинає площину екліптики. Ця точка називається Раху або Голова дракона. Через 180° свого руху по орбіті, вже в південному напрямку Місяць знову перетинає екліптику . Ця точка - Хвіст дракона або Кету . Причина того, що цим унікальним точкам - Раху і Кету, - в яких відбувається перетин екліптики, приділяється так багато уваги в астрології в тому, що якщо Сонце це тіло, а Місяць - розум, то перетин цих двох точок просто не може не робити величезного впливу . Раху і Кету щороку рухаються приблизно на 19,5 градусів. Тобто вони здійснюють один повний оборот навколо землі приблизно за 18 років і 6 місяців. Рух цих точок носить ретроградний характер.

Міфологія[ред.ред. код]

Раху і кету, два Місячних вузла, - два найбільш грізних небесних тіла, родом з племені асурів . Раху особливо шкідливий для Місяця, а Кету - для Сонця. Серед планет вони особливо жорстокі, а тому дуже важливо поклонятися їм постійно . Беручи жертвопринесення, Раху стає милостивим, наповнює душу співчуттям і співчуттям, позбавляє від хвороб і страху перед зміями. Кету дарує відданим вищу мудрість . Велемудрий Раху володіє конституцією вата. Він - відокремлена від тіла голова сина могутнього Вікпрачітті і його дружини Сімхікі, сестри Прахлада . Кету ж - це обезголовлене і розчленоване тіло, чиєю головою був Раху . Зображення Раху в храмах прикрашає половинка місяця на відсіченою від тіла голові. Образ Кету тримає в руках меч і світильник. Метал Раху - свинець, а камінь - агат . Кету ж керує землею, і камінь його - бірюза . Обидва вони - владики північно- західного напрямку . Раху називають також Сварбхану, Радником асурів, напівтілим, Вічно гнівним, Змієм, гонителем небесних світил, жахливим, який наводить страх, Чорним, Владикою жаху, Могутнім, ікластим, кривавооким і товстопузим . Кету також носить багато імен : Прикрашений гребенем, Прапороносець, Що стоїть на чолі, Димноглавий і Огидний .

Раху вважається хорошою планетою, що сприяє спокою у світі. Зазвичай вважають, що при сприятливому вплив він сприяє досягненню дуже хороших результатів . Але також Раху володіє безліччю характеристик Майї (ілюзії ) . У сучасному світі Раху представляє комп'ютери і мас -медіа. Дружні планети - Марс, Сатурн і Венера. Ворожі - Сонце і Місяць, нейтральні - Меркурій. Дорогоцінний камінь - гессоніт . Раху відповідають світло - жовтий і золотистий кольори .Раху більше характеризує мирські задоволення.

Раху мантри[ред.ред. код]

  • "Om Bhram Bhreem Bhroum Sah Rahave Namah", 18000 раз 40 днів.
  • "Om Rang Rahuve Namah Om", 270 раз 40 днів.
  • "Ardakayam mahaviryam chandraditya vimardanam singhika garba sambootam tam rahum pranamamyaham."
  • "Aum rahave namah"
  • "Aum rang rahave namah aum"
  • "Om dhum ram rahave namah"
  • "Om raam rahve namah"
  • Rahu Gayatri Mantra
  • 1.“Om Sookdantaya vidmahe, Ugraroopaya dhimahi, tanno Rahu Prachodayat"
  • 2."Om naakadhwajaaya vidmahae

padma hastaaya dheemahi tanno raahu: prachodayaat"

Див. також[ред.ред. код]