Рація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рація SCR-536, розроблена у 1940-му році компанією Galvin Manufacturing (наразі Motorola).
Рації

Рація — переносний приймально-передавальний радіопристрій (радіостанція).

У 1930-ті і 1940-ві роки рацією нерідко називали будь-яку прийомопередавальну радіостанцію, в тому числі і стаціонарну.

Зараз під «раціями» зазвичай маються на увазі портативні або мобільні приймачі, призначені для оперативного зв'язку, в той час як термін «радіостанція» застосовується для позначення і приймально-передавальної радіостанції, і тільки передавальної (радіомовні радіостанції, Радіомовлення), і тільки приймальні (у радіоаматорів-спостерігачів).

Активний розвиток портативних рацій сталося під час Другої світової війни, а основний внесок внесли Дональд Хінгз, радіоінженер Альфред Гросс, і група інженерів компанії Motorola. Спочатку створювалося для використання в армії, але після війни набуло поширення в звичайному житті, а також у комерційних цілях. Першою переносною рацією, яку прозвали «Walkie-Talkie» («ходилка-говорилка»), став армійський приймач Motorola SCR-300, що носився у рюкзаку. Ця модель була створена командою інженерів з Galvin Manufacturing Company (попередник компанії Motorola) в 1940 році. У цю команду входив Ден Нобль (англ. Dan Noble), який і задумав цей проект із застосуванням частотної модуляції, Реймонд Йодер (англ. Raymond Yoder), Генрік Магнускі (англ. Henryk Magnuski), Маріон Бонд (англ. Marion Bond), Ллойд Морріс (англ. Lloyd Morris) і Білл Вожель (англ. Bill Vogel).

Під час Другої світової війни Motorola випустила більш компактну модель SCR-536, яку можна було носити в руці, але все одно вона залишалася дуже незручною. Прозвали її «Handie-Talkie». За якістю зв'язку вона поступалася першій моделі.

Застосування[ред.ред. код]

У різних умовах експлуатації (залежно від рівня електромагнітних перешкод, рельєфу місцевості, наявності перешкод (міська забудова), дерев (поле чи ліс — різні умови зв'язку) оптимальні радіостанції різної потужності і різних діапазонів частот. Не буває універсальних, «ідеальних» рацій, що підходять для будь-яких умов експлуатації.

Див. також[ред.ред. код]


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.