Рейхенбахський водоспад

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рейхенбахський водоспад

Рейхенба́хський водоспа́д (нім. Reichenbachfälle) — водоспад заввишки близько 250 метрів. Розташований біля Майрінгена (Швейцарія). Вважається одним з найбільш потужних і високих водоспадів в Альпах, складається з кількох каскадів.

Водоспад широковідомий з кількох причин. Крім своїх розмірів і краси водоспад відомий ще й тим, що неподалік від нього є містечко Майрінген, відоме як батьківщина безе — тонкого здобного тіста з цукрової пудри і збитих білків яєць. Безе з Майрінгена вважається найкращим.

Інша причина популярності водоспаду — літературний герой Шерлок Холмс. Письменник Артур Конан-Дойл, побувавши біля водоспаду наприкінці XIX століття, був вражений його красою. Артур Конан-Дойл вирішив, що великий детектив повинен померти саме тут. Це було описано в оповіданні «Остання справа Холмса», де 4 травня 1891 головний герой «гине» в сутичці з главарем лондонського злочинного світу професором Моріарті. Доктор Вотсон, який прибіг на допомогу і від імені якого ведеться оповідання, написав:

… там, в глибині цього страшного котла киплячої води й вируючої піни, навіки залишилися лежати тіла найнебезпечнішого злочинця і вправного поборника правосуддя свого часу.

Щоправда, пізніше виявилось, що Холмс врятувався, зачепившись за виступ скелі.

Біля водоспаду на оглядовому майданчику встановлена пам'ятна табличка на честь Шерлока Холмса.

Цікаві факти[ред.ред. код]

У «ролі» Рейхенбахского водоспаду в знаменитому радянському фільмі «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона» «знявся» Гегскій водоспад в Абхазькій АРСР.[1]

Посилання[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]