Римський театр (Оранж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Римський театр в місті Оранжa
World Heritage Logo global.svg Світова спадщина Flag of UNESCO.svg
Théâtre d'Orange
Країна Франція
Тип культурний
Критерії iii, vi
Ідентифікатор 163
Регіонb

Історія реєстрації

Зареєстроване: 1981
5-а сесія

a Назва, як офіційно зазначено у списку
b Як офіційно зареєстровано ЮНЕСКО

Римський театр — театр, розташований в місті Оранж, споруджений у I столітті н. е. Улітку в римському театрі проходить фестиваль «Шорежі д'Оранж».

Короткий опис[ред.ред. код]

Театр вважається одним з найкраще збережених римських театрів. На місті теперішнього Оранжу в 40 році було засноване римське місто Араузіон, де й був споруджений театр. Театр відігравав велике значення для жителів міста, які проводили там чимало вільного часу. З погляду римської адміністрації театр не лише сприяв поширенню римської культури в колоніях, але й відволікав жителів від політичної діяльності. Найпоширенішими видами вистав були пантоміми та авторські читання, які тривали, як правило, цілий день. Для глядачів виготовляли яскраві й пишні декорації. Вистави в театрі були безкоштовні й відкриті для всіх.

Після розпаду Римської імперії та поширення християнства в 391 році театр було закрито за офіційним указом церкви. Театр стояв закинутим і був повністю сплюндрований варварами. У середньовіччі театр відігравав роль фортифікаційної споруди. Під час релігійнийх воєн 16 століття в театрі переховувалося цивільне населення. Людовик XIV під час відвідин Оранжу назвав 103-метровий фасад театру (скену) найгарнішою стіною свого королівства («C'est la plus belle muraille de mon royaume»). Під час Французької революції театр було перепрофільовану у в'язницю.

1824 року було розпочато великі реставраційні роботи під керівництвом Огюста Карісті. З 1869 року в театрі знову регулярно проводяться вистави й концерти. Особливо відомим є оперний фестиваль «Шорежі д'Оранж».

На думку істориків, в античні часи театр вміщав до 10 000 відвідувачів. Сьогодні тут можуть розташуватися 7 000 осіб. З римських часів збереглися тільки перші три ряди трибун.

1981 року Римський театр було занесено до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Галерея[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]