Роберт Ендрус Міллікен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Ендрюс Міллікен
Robert-millikan2.jpg
Народився 22 березня 1868(1868-03-22)
Моррісон Ілінойс, США
Помер 19 грудня 1953(1953-12-19) (85 років)
Сан Маріно Каліфорнія, США
Громадянство США США
Alma mater Оберлін коледж
Колумбійський університет
Відомий завдяки: Заряд електрона
Фізика космічних променів
Нагороди Nobel prize medal.svg Нобелівська премія з фізики (1923)
Nobel prize medal.svg

Роберт Ендрюс Міллікен (англ. Robert Andrews Millikan 22 березня 1868,США19 грудня 1953) — американський фізик, займався дослідженням властивостей електрона, першим у світі виміряв значення заряду електрона, вивчав явища фотоефекту, ультрафіолетове випромінювання, космічне випромінювання, будову атома.

Міллікен тримав Нобелівську премію з фізики за 1923 рік «за вимірювання заряду електрона та працю в області фотоефекту».

Дослід Міллікена[ред.ред. код]

У 1910 році, будучи професором в університеті Чикаго, Міллікен опублікував перші результати своїх експериментів із зарядженими крапельками олії, за допомогою яких він виміряв заряд електрона. Елементарний електричний заряд є однією з фундаментальних фізичних констант і знання його точного значення є дуже важливим. У своїх експерементах Роберт Міллікен вимірював силу, що діє на найдрібніші заряджені крапельки олії, підвішені між електродами за допомогою електричного поля. При певному значенні електричного поля можна визначити заряд краплі. Провівши повторні експерименти з великою кількістю крапель, Міллікен показав, що результати можуть бути пояснені, якщо припустити, що заряд краплі пропорційний цілому числу елементарних зарядів, величиною -1.592×10−19 Кл. Різницю результатів Міллікена і результатів, що прийняті зараз ( -1.60217653×10−19 Кл), пояснюється тим, що Міллікен використовував неточні значення коефіцієнта в'язкості повітря.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.