Роберт Кер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Роберт Кер
англ. Robert Kerr
Народився 1755
Роксбургшир, Шотландія
Помер 11 жовтня 1813(1813-10-11)
Единбург, Шотландія
Місце проживання Шотландія
Національність шотландець
Галузь наукових інтересів природознавство, переклад

Роберт Кер (англ. Robert Kerr, ** 1755 — †11 жовтня 1813) — шотландський науковий письменник і перекладач. Точне місце і дата народження невідомі, вважається, що народився в Роксбургширі. Постійне місце проживання його батьків було в Единбурзі. Був сином ювеліра, Джеймса Кера.

Становлення[ред.ред. код]

Роберт Кер закінчив вищу школу й університет в Единбурзі, оволодівши професією хірурга. Мав нещастя бути кульгавим на одну ногу. Його першою літературною спробою був переклад праці Лавуазьє "Елементи хімії", яку було опубліковано в 1789 році. У тому ж таки році він видав працю Бертолле "Essay on the New Method of Bleaching by means of Muriatic Acid and Oxygen". Схвалення, з яким ці дві роботи вийшли, спонукало його до перекладу Лінеївської "Zoological System"; дві частини вийшли у 1792 році, але не мали такий успіх, щоб спокусити його приступити до інших частин. Зазнавши невдачі з сухою класифікацією шведського філософа, він почав переклад популярнішу роботу Буфона "Про яйцекладних чотириногих і змій", перший том якої з'явився в 1793 році, а четвертий і останній в 1800 році. Виконання цих перекладів отримав високе схвалення у оглядах того часу, зробив пана Кера шанованим і відомим в літературному світі.

Історія з фабрикою та повернення на літературну ниву[ред.ред. код]

У рік 1794, пан Кер почав випробовувати свою удачу, придбавши й ставши керівником паперової фабрики в Ейтоні, округ Бервікшир, область Шотландські кордони. Суд, який тривав кілька років довів спекуляції з боку пана Кера у цій сфері його діяльності, що суттєво знизило його заслуги і його позиції перед спільнотою. Ці обставини, проте, відновили його старання в літературі, після того як вони були давно перервані. У 1809 році він опублікував "General View of the Agriculture of Berwickshire", і в 1811 році "Memoirs of Mr William Smellie", та "History of Scotland during the reign of Robert Bruce". "Спогади містера Вільяма Смеллі" хоча й є диспропорційними серед інших праць, проте містять багато цінних літературних анекдотів. Останньою роботою пана Кера був переклад Кюв'є "Essay on the Theory of the Earth",який був опублікований в 1815 (після його смерті). Помер він 11 жовтня 1813 року, коли йому було близько п'ятдесяти восьми років. У нього був один син, капітан військово-морського флоту, і дві дочки, обидві були одружені.

Епілог[ред.ред. код]

Пан Кер був доброю і щиросердною людиною, ліберальною і шанобливою в спілкуванні, він володів великим обсягом інформації, і врешті-решт був прикрасою суспільства.

Описані види[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • вебсайт "electricscotland.com" [1]
Kerr. є міжнародним науковим скороченням імені ботанічного автора: Роберт Кер.
Перегляньте таксони приписувані цьому автору в International Plant Names Index (IPNI).


Персоналії Це незавершена стаття про особу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.