Рутгерський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рутгерський університет, або Ратгерський університет (англ. Rutgers University (Rutgers, The State University of New Jersey)) — державний дослідницький університет США, найбільший вищий навчальний заклад штату Нью-Джерсі. Заснований в 1766 році, є 8-м найстарішим вузом країни і одним з 9-и колоніальних коледжів, створених до здобуття Сполученими Штатами незалежності. Спочатку, Рутгерський університет був приватним університетом при Голландській реформатській церкві і в нього брали тільки студентів чоловічої статі. В даний час — це державний дослідницький університет, в якому практикується спільне, світське навчання. Поряд з Коледжем Вільгельма і Марії, Рутгерський університет один з 2 колоніальних коледжів, які стали громадськими університетами.

В 1945 році зі зміною статусу, була змінена і офіційна назва на «Університет штату Нью-Джерсі». Три кампуса університету відповідно розташовані в Нью-Брунсвіку і Піскатавею, Ньюарку і Камдені. Кампус в Ньюарку раніше був Ньюаркським університетом і в 1946 році об'єднався з Рутгерським. Кампус в Камдені був створений в 1950 році на базі Коледжу Південного Джерсі.

В 2011 році Рутгерський університет займав 81-е місце в загальносвітовому рейтингу Times Higher Education World University Rankings і 59-е в Академічному рейтингу університетів світу.

Університет пропонує 100 спеціальностей на ступінь бакалавра, 100 — магістра і 80 докторських програм. В університеті існують 175 наукових кафедр, 29 випускаючих шкіл і коледжів, в 16-і з яких здійснюється післядипломна освіта.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Колоніальні коледжі Шаблон:Асоціація американських університетів