Ряст порожнистий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ряст порожнистий
Ряст порожнистий
Ряст порожнистий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
- Судинні (Tracheophyta)
- Насінні (Spermatophyta)
- Покритонасінні (Magnoliophyta)
- Еудікоти (Eudicots)
Порядок: Жовтецевоцвіті (Ranunculales)
Родина: Макові (Papaveraceae)
Bercht. & J.Presl (1820)
Рід: Corydalis
Вид: Ряст порожнистий
Біноміальна назва
Corydalis cava
Schweigger & Kōrte, 1811

Ряст порожни́стий (Corydalis cava Schweigg. et. Korte.) —

Corydalis cava ENBLA03.jpg

Ряст порожнистий (10 — 30 см заввишки) закінчує вегетацію до облистнення деревних порід. З порожнистої підземної бульби виростає квітконосне стебло з двома ясно-зеленими двічі трійчастими листками та китицевидним верхівковим суцвіттям.

Квітки в рясту своєрідної будови, зі шпоркою. Оцвітина подвійна, проте чашечка рано опадає, пелюсток чотири, тичинок дві. Цвіте ряст у березні — квітні, запилюється комахами з довгими хобітками. Забарвлення квіток — від білих і кремових — до пурпурово-фіолетових і бузкових.

Плід — стручковидна коробочка.

Ряст ціниться як ранньовесняний медонос та декоративна рослина. Він може прикрасити парки, лісопарки і сади. Рослину масово збирають у букети, часто вириваючи разом з бульбами. Це призводить до її знищення. Тому ряст потребує охорони.

Поширення

Типова рослина тінистих широколистих лісів. Найчастіше її можна побачити в дібровах, росте і серед чагарників. Для свого розвитку потребує багато світла, з’являється рано навесні, коли дерева ще безлисті. Поширений майже по всій Україні, за винятком лівобережних степових районів і Криму. На півдні трапляється значно рідше. В Чернівецькому районі росте майже в усіх лісах, але його ареал звужується.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]