Рівень представлення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Представницький рівень, Рівень подання, Рівень представлення (англ. Presentation layer) — шостий рівень мережевої моделі OSI.

Цей рівень відповідає за перетворення протоколів і кодування / декодування даних. Запити додатків, отримані з рівня додатків, він перетворить у формат для передачі по мережі, а отримані з мережі дані перетворить у формат, зрозумілий додаткам. На цьому рівні може здійснюватися стиснення / розпакування або кодування / декодування даних, а також перенаправлення запитів іншому мережному ресурсу, якщо вони не можуть бути оброблені локально.

На представницькому рівні передана по мережі інформація не змінює змісту. За допомогою засобів, реалізованих на даному рівні, протоколи прикладних програм долають синтаксичні відмінності в експонованих даних або ж відмінності в кодах символів, наприклад погоджуючи представлення даних розширений двійковий код обміну інформацією EBCDIC використовуваного мейнфреймів компанії IBM з одного боку і американський стандартний код обміну інформацією ASCII з інший.

Інший функцією, виконуваної на рівні уявлень, є шифрування і дешифрування даних, що забезпечує таємність переданих даних відразу для всіх прикладних служб. Щоб вирішити це завдання, процеси та коди, що знаходяться на рівні уявлень, повинні виконати перетворення даних. Прикладом протоколу, що забезпечує секретний обмін по мережі, є рівень захищених сокетів (англ. Secure Sockets Layer - SSL).[1]

Модель OSI
Дані Рівень
Дані Прикладний
доступ до мережевих служб
Дані Представлення
представлення і кодування даних
Дані Сеансовий
керування сеансом зв'язку
Блоки Транспортний
безпечне та надійне з'єднання «точка - точка»
Пакети Мережевий
визначення маршруту та IP (логічна адресація)
Кадри Канальний
MAC та LLC (фізична адресація)
Біти Фізичний
кабель, сигнали, бінарна передача

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]