Різдвяні вогні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sct Mathias xmas illumination 2010-12-14.jpg

Різдвяні вогні -- вогні, які використовуються як прикраса на Різдво. За традицією використовували свічки, щоб прикрасити ялинки, в будинках вельмож в 18-столітті в Німеччині. Виставляти різдвяні ялинки публічно і прикрашати електричними вогнями стало популярно на початку 20 століття. До середини 20-го століття, це стало звичайним явищем, вивішувати ряди електричних вогнів, як різдвяні прикраси, окремо від ялинки, уздовж вулиць і будівель. У Сполучених Штатах, оздоблення приватних будинків, присадибних ділянок такими різдвяними вогнями, стало дуже популярним явищем, починаючи з 1960-х років. До кінця 20-го століття, звичай також була прийнята в країнах Азії та Близького Сходу, зокрема в Японії.

Історія[ред.ред. код]

Rockefeller Center christmas tree.jpg

За традицією використовували свічки, щоб прикрасити ялинки, в будинках вельмож в 18-столітті в Німеччині, які, на той час, були порівняно дорогим джерелом світла. Свічки для дерева були приклеєні розплавленим воском до гілки дерева або прикріплені скобами. Приблизно в 1890 році, підсвічники вперше були використані для різдвяних свічок. Між 1902 і 1914 роками, почали використовуватися невеликі ліхтарі і скляні кулі, щоб підтримувати свічки. Перші електричні різдвяні вогні були введені з початком електризації, з 1880-х років.

За часів правління королеви Вікторії, в Об'єднаному Королівстві створили освітлену різдвяну ялинку створена, і завдякиі еміграції це явище поширилося Північною Америкою та Австралією. У своєму щоденнику на Різдво 1832 року, 13-річна княгиня писала у захваті: «Після обіду .. ми тоді пішли у вітальні, яка біля обідньої зали. Там було два великих круглих стола, на яких стояли два дерева, обвішані вогнями і прикрасами з цукру. Всі подарунки лежали навколо дерев ". До розвитку недорогої електроенергії, в середині дев'ятнадцятого століття, мініатюрні свічки зазвичай (в деяких культурах й досі) використовувалися.

У Об'єднаному Королівстві, електричні різдвяні вогні, як правило, відомі як казкові вогнів. У 1881 році, Театр Савой, в Лондоні вперше був освітлений повністю, за допомогою електрики. Сер Джозеф Свон, винахідник лампи розжарювання, що поставляються близько 1200 Swan ламп розжарювання, а рік потому, власник Savoy Richard D'Oyly Carte обладнаний основною феї з мініатюрними освітлення, надані Swan United Company лампи електричні, для відкриття Вночі Гілберта і Саллівана опери Іоланта 25 листопада 1882.

       Різдвяні вогні були занадто дорогими для середньостатистичної людини;. з 1930 року більшість замінили свічки електриними вогниками.
Perth General Post Office Christmas decorations.jpg


Trafalgar Square Christmas Carols - Dec 2006.jpg
 З 1904 року в Сан - Дієго, в Епплтоні, Вісконсін, в 1909 році,  в  Нью-Йорку з 1912 року були вперше зареєстровані випадки використання різдвяних вогнів на вулиці.   
     Докладніше: Christmas lighting technology
MarshallCourthouse.JPG
Christmas lights.jpg