Сакура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Квітуча сакура на Фукусімі

Сакура — назва кількох дерев підродини сливові; найчастіше позначає вишню дрібнопильчасту[1][2]. Багато видів, звані «сакурою», використовуються в культурі тільки як декоративні рослини і не плодоносять.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Сакура — відомий символ Японії та японської культури. Японці здавна шанують цю рослину. З часів Мейдзі зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. В наш час[Коли?] використовується на гербах поліції та сили самооборони Японії. Крім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.

Назви[ред.ред. код]

  • Вишня дрібнопильчата
  • Вишня японська
  • Вишня сакура

Сезон квіткування сакури[ред.ред. код]

Весняне квіткування сакури за урочистістю можна прирівняти до національного свята. Згідно з географічним розташуванням ця подія неодночасна, офіційно вважається що

Однак початок, закінчення і тривалість цвітіння залежить від температури та опадів. Регіональні відмінності дуже сприяють туризму, адже бажаючі помилуватися красою природи охоче подорожують з півдня на північ, забезпечуючи собі щонайменше тиждень естетичної насолоди. Ритуал споглядання квіток, прогулянка між квітучих дерев та вживання спеціального обенто на природі називається Ханамі. Дуже цінуються передостанні дні цвітіння, коли дерева ще рясно вкриті квітками, але пелюстки вже легко відділяються і літають навколо з вітерцем, що часто порівнюється з сніговою хуртовиною. Заради цього була навіть створена спеціальна служба повідомлення, яка за допомогою радіо то телебачення інформує, де і коли почалося цвітіння, скільки днів триває та чи спостерігається вже опадання.

Фото[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Sakura». Webster's Third New International Dictionary, Unabridged. Merriam-Webster. 2002. http://unabridged.merriam-webster.com/cgi-bin/unabridged?va=sakura. Процитовано 2008-04-02. «JAPANESE FLOWERING CHERRY» 
  2. «Japanese flowering cherry». Webster's Third New International Dictionary, Unabridged. Merriam-Webster. 2002. http://unabridged.merriam-webster.com/cgi-bin/unabridged?book=Third&va=japanese+flowering+cherry. Процитовано 2008-04-02. «any of certain ornamental hybrid cherries developed in Japan chiefly from two species (Prunus serrulata and P. sieboldii) that bear a profusion of white or pink usually double and often fragrant flowers followed by small inedible fruit...» 


Листок дуба Це незавершена стаття з ботаніки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.