Сарсуела

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сарсуела (ісп. zarzuela, вимовляється [θarˈθwela] в Іспанії, [sarˈswela] в Латинській Америці) — іспанський лірично-драматичний жанр, що чергується між розмовними та пісенними сценами, із використанням елементів опери, народних пісень і танцю. Назва походить від королівського мисливського будиночка, Palacio de la Zarzuela, біля Мадриду, де цей вид розваги був вперше представлений до двору.

Існує дві головні форми сарсуели: сарсуела-бароко (біля 1630 — 1750 років), найраніший стиль, і романтична сарсуела (біля 1850 — 1950 років), який у свою чергу поділяється на два жанри «головний жанр» (género grande) і «малий жанр» (género chico), хоча існують і інші підрозділи.

Сарсуела широко розповсюдилася і іспанські колонії, в результаті багато країн іспаномовних країн — виключно Куба — розвили свої власні традиції. Існує такоє традиція сарсуели на Філіппінах, де цей жарн відомий як «сарсуелта» (zarzuelta). Інші регіональні і лінгвістичні варіанти на Піренейському півострові включають баскський (zartzuela) і каталонський (sarsuela) варіанти.

Маскарадний театр сарсуели існував в Іспанії починаючи з часу Хуана дель Енсіна. Цей жанр бів новаторським в наданні драматичного характеру музичним постановам, які були об'єднані в одній роботі. До стилю входять також танцювальні та хорові номери, також як і сольні та ансамблеві, всі під супроводом оркестру.


музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.