Світовий розум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Світовий розум» (англ. World Brain) — книга нарисів і виступів англійського письменника Герберта Веллса. Опублікована в 1938 році.

Тема одного з есе у цій книзі було стоверення постійної всесвітньох енциколопедії, щось на кшталт Вікіпедії. Есе "мозкової організації сучасного світу" бачення типу "координаційний центр" людського розуму, сховище знань та ідей, які отримуються, сортуються, узагальнюються, уточнюються і порівнюються. Веллс передбачив, що для досягнення цієї мети можуть бути корисними нові технічні розробки, такі як мікрофільм. Будь-який бажаючий міг сісти за стіл з проектором і читати мікрофільми. Репліки кожного накопичується в базі документів.

Світовий розум - проект, який був відповіддю Веллса, на питання яке має назву "Проблеми світу", яке включає можливість взаємного знищення націй та глобальний військовий конфлікт. Ідея будівництва такої мережі знань, аналогічною по суті до Інтернету, була зустрінута схвально деякими, але інші хотіли бачити це як новий вид світової змови.


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.