Сексуальна наруга священиків

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

У цій статті подано інформацію про сексуальна наруга священиків над людьми, їхньою гідністю.

Сексуа́льна на́руга священи́ків — випадки наруги з боку священиків, що мали місце в церкві, задокументовані, оприлюднені, що стали надбанням громадськості.

Перші випадки[ред.ред. код]

Феномен , що сягнув свого піку між серединою 60-х та серединою 80-х[1]. Зі щорічного звіту єпископів США, де Церква налічує 65 мільйонів вірних, у 2009 тут зафіксовано лише шість достовірних випадків сексуальних зловживань серед священиків[1]. Випадки сексуальної наруги мали місце в Ірландії[1].

Освітлення у ЗМІ[ред.ред. код]

Обгортка «Шпіґеля» за 8.2.10

У світових мас-медіа історії про сексуальні зловживання переважно представлено як католицькі[1].

Випадки сексуальних зловживань з боку священиків та католицьких єпископів були освітлені у США, починаючи з 2002 року.

Мас-медіа розгорнули атаку на Папу Бенедикта XVI після того, як стало відомо про випадки наруги і домагань у Європі[1]. У рідній для папи Бенедикта XVI, Німеччині, «Der Spiegel» закликав Папу зректися престолу. Подібні заклики піднеслися в Ірландії[1].

Реакція Церкви[ред.ред. код]

Католицька Церква діяла повільно, коли йшлося про розпізнання сексуальних зловживань в її керівництві[1]. Це відверто визнали єпископи США у 2002 і сам Папа Бенедикт XVI у листі до Католицької Церкви в Ірландії 20 березня 2010. Згідно з листом папи до Католицької Церкви в Ірландії від 20-го березня 2010, він наказав провести апостольську візитацію в ірландських дієцезіях, семінаріях та чернечих конгрегаціях[1].

[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б в г д е ж и к Джордж Вейгель, The First Things (США), 29 березня 2010 р. (переклад «КВ») (2010-05-10). «Підлі часи». LJ-спільнота kairos_visnyk — спільнота у Живому журналі за темою Сексуальна наруга священиків («КВ») Двотижневик римо-католиків України. Архів оригіналу за 2013-07-07. Процитовано 2010-05-15. 

Див. також[ред.ред. код]