Сервейер-5

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сервейер-5
Surveyor NASA lunar lander.jpg
«Сервейер» модель на Землі
Основні параметри
COSPAR ID 1968-001A
Організація СШАНАСА
Виготівник СШАHughes Aircraft Company
Ракета-носій Атлас-Центавр
Космодром Мис Канаверал
Посадка на небесне тіло
Небесне тіло Місяць
Дата і час посадки вересня 11, 1967, 00:46:44 UTC
Місце посадки Море Спокою 1°25′ пн. ш. 23°11′ сх. д. / 1.41° пн. ш. 23.18° сх. д. / 1.41; 23.18 (Сервейор-5)

Сервейер-5 (англ. Surveyor 5) – п’ятий американський спускний апарат, що зробив м'яку посадку на небесне тіло, а саме на Місяць. Є частиною місячної програми Сервейер по запуску безпілотних апаратів, що спускаються, з метою вивчення Місяця з його поверхні 1°25′ пн. ш. 23°11′ сх. д. / 1.41° пн. ш. 23.18° сх. д. / 1.41; 23.18 (Сервейор-5). У загальній складності 19 049 фотографій були передані на Землю.

Польоти[ред.ред. код]

Місія випробував витік гелію в системі, яка під тиском «Верніер двигуни» на рідкому паливі, що могли призвести до невдачі. Імпровізований послідовність посадки, які почали гальмівна рухова установка всього 42 км над Місяцем (приблизно в половині випадків зазвичай висота ) дозволили верньерного двигуни довести корабель вниз в 106 секунд з висоти тільки 1340 м (близько 10 % зазвичай). Це призвело ремесло вниз з тиску гелію на краю, що було б вимкніть двигун від нестачі тиску. [1]

Посадка, проте, пройшла успішно, і дані були отримані протягом 2 тижнів після посадки. Хімічний аналіз лабораторії мініатюрний використанням альфа зворотного розсіювання частинок пристрій був використаний для визначення місячної поверхні грунту складалася з базальтового скелі. Аналогічний інструмент, «APXS», був використаний на борту декількох польотів на Марс.

«Сервейер-5» був третій космічний апарат місячної програми Сервейер для досягнення успішного місячний м'яку посадку. Космічний апарат був основний трикутну структуру алюмінієвих труб, що за умови монтажу поверхонь для інженерного та наукового обладнання. Цілі були отримати розміщувати посадки телевізійних зображень місячної поверхні, провести експеримент ерозії Вернье двигун, визначити відносний вміст хімічних елементів в місячному грунті, отримати дані динаміки приземлення, і отримати дані теплові і радіолокаційні відображення. Інструменти для цього космічного апарата був схожий на попередні геодезистів та включені посадочні ноги, рухову установку «Верніер двигуни», а також численні інженерні датчиків. Інструмент альфа- розсіювання був встановлений на місці поверхні семплер, і невеликий бар магніт закріплений до однієї лапи був включений, щоб виявити присутність магнітного матеріалу в місячному грунті. Космічний апарат приземлився в 00:46:44 UT 11 вересня 1967 ( 7:46 вечора EST 10 вересня) в Море Спокою, на 1,41° північної широти і 23,18° східної довготи ( Селенографічні координат), в оправи краю невеликої кратера на схилі біля 20 град. Космічний апарат не передається відмінні дані для всіх експериментів з незабаром після приземлення, поки 18 жовтня 1967, з інтервалом не передачі з 24 вересня по 15 жовтня 1967 під час першої місячної ночі. Передачі не було отримано до 1 листопада 1967, коли зупинений на другому місячної ночі сталося. Передачі були відновлені на третьому і четвертому місячних днів, з остаточним передачі відбувається 17 грудня 1967. Фотографії були передані протягом перших, других, і четвертого місячних днів.

Наука Інструменти[ред.ред. код]

Випробувальний пристрій «Сервейора»

Телебачення[ред.ред. код]

Камера складається з трубки видикона, 25 і 100 мм фокусною відстанню, віконниці, кольорові фільтри і ірису встановлений уздовж осі похилій приблизно 16° до центральної осі КА. Камера була встановлена під дзеркалом, яке може бути переміщений в азимуту і куту місця. Управління камерою було повністю залежить від отримання належного командного структури від землі. Покадровий охоплення місячної поверхні був отриманий понад 360 ° по азимуту і від 40° над площиною, перпендикулярної до камери осі до 65° нижче цієї площини. Були використані Обидві 600 - лінії і 200 рядки режиму роботи. Режим 200 - лінія передається по всенаправленной антеною, і переглянув один кадр кожен 61,8 секунди. Повний передачі відео кожного 200 - лініях зображення потрібно 20 секунд і використовувати пропускну здатність 1,2 кГц. Більшість передач складалася з картин 600 рядки, які були телеметріруемих по спрямованої антеною. Ці кадри були відскановані кожен 3,6 секунди. Кожен 600 - лінія картина вимагається номінально 1 секунду для читання від видикона і використовувати смугу частот 220 кГц для передачі. Телевізійні зображення були показані на повільному сканування монітора покритого довгою завзятістю люмінофора. Наполегливість була обрана оптимально відповідає номінальному максимальну частоту кадрів. Один кадр ідентифікації ТВ був отриманий для кожного, хто входить ТВ кадру і був відображається в реальному часі зі швидкістю, сумісної з, що входить зображення. Ці дані були записані на магнітній відео магнітофона і на 70 мм плівці. Протягом першого місячного дня, який закінчився 24 вересня 1967 18 006 високоякісних телевізійних фотографії були передані. Після закриваються під час місячної ночі, більше 20 днів, камера відповів на команди і передається додатково 1048 фотографії з 15 жовтня по 23 жовтня 1967 році. Ще 64 фотографій були передані на четвертому місячний день, але якість знімків прийнято після перший місячний день був бідний через деградацію камери в результаті місячних нічних температур.

Альфа - розсіювання аналізатор поверхні[ред.ред. код]

Аналізатор поверхні альфа- розсіювання був розроблений безпосередньо вимірювати великої кількості основних елементів місячної поверхні. Інструменти складалася з шести альфа джерел ( 242 ) кюрия коллімірованний опромінювати 100 мм Отвір діаметром у нижній частині приладу, коли зразок був розташований і двох паралельних, але незалежних заряджених частинок детекторних систем. Одна система, що містить два датчика виявлені енергетичні спектри альфа- частинок, розсіяних від місячної поверхні, а інший, що містить чотири датчика, виявлений Енергетичні спектри протонів через реакцій (альфа- і протонів ) в поверхні матеріалу. Кожен детектор вузол був з'єднаний з аналізатором висоти імпульсу. Цифровий пакет електроніки, у відсіку, розташованому на космічному кораблі, постійно телеметричної сигнали на землю, коли експеримент був працювати. Спектри міститься кількісну інформацію про всіх основних елементів у зразках для водню, гелію і літію, крім. Експеримент умови 83 годин високоякісних даних протягом першого місячного дня. У другій місячний день, були накопичені 22 годин даних. Проте, детектор шуму створює проблему у зменшенні даних з цієї другої день.

Примітки[ред.ред. код]