Сертифікат відповідності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Знак відповідності УкрСЕПРО

Сертифікат відповідності — документ, що виданий для підтвердження того, що продукція, система якості, система управління якістю, система управління довкіллям, персонал відповідає встановленим вимогам конкретного стандарту чи іншого нормативного документу, визначеного чинним законодавством. (Згідно з Законом України «Про підтвердження відповідності»). Послуги по отриманню Сертифіката відповідності та УкрСЕПРО надаються спеціальними службами ACC-GROUP.com.ua або SERTIKON.com.ua, та деякими іншими.

Терміни сертифікат якості та «сертифікат на систему управління якістю» є неофіційними термінами, що використовуються в практиці, як синоніми до терміну «сертифікат відповідності».

Сертифікат відповідності є юридичним документом, який видається Заявнику уповноваженим органом з сертифікації, який і відповідає за достовірність інформації, що наведена в сертифікаті. Форма сертифікатів відповідності встановлюється в кожній з Систем сертифікації продукції, відповідно до нормативних документів, які регламентують діяльність цієї Системи сертифікації.

В Україні діє Українська державна система сертифікації продукції (УкрСЕПРО). Форма сертифікатів відповідності в системі УкрСЕПРО встановлюються ДСТУ 3498-96 "Система сертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис".

Існує два види сертифікатів УкрСЕПРО — обов'язкові (згідно з законодавством) та добровільні.

Корисні посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

  ЄС Сертифікат Відповідності