Силакауґа (метеорит)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sylacauga
Sylacauga meteorite, Smithsonian Natural History Museum.jpg
Тип Н4
Країна США
Вага 5540
Місце зберігання Алабамський університет
Смітсонівський інститут

Силакауґа (англ. Sylacauga) — перший в історії метеорит, влучання якого в людину було задокументовано.

Метеорит, який являв собою звичайний хондрит, вагою 3,86 кг, впав 30 листопада 1954 р. у місті Силакауґа, округ Талладеґа штат Алабама, США. Його було видно в небі з трьох штатів, попри те, що пролітав атмосферу він пізнім ранком.

Метеорит розміром з апельсин пробив дах будинку, що належав Енн Елізабет Ходжес (англ. Ann Elizabeth Hodges; 19231972). Він влучив у великий дерев'яний радіоприймач і рикошетом вдарив господиню, яка дрімала у вітальні на дивані, по руці і стегну. Удар був сильним, але серйозних ушкоджень вона не зазнала.

Цей випадок вважається першим задокументованим випадком, коли позаземний об'єкт влучив у людину. ВПС США конфіскували метеорит. Сім'я постраждалої найняла адвоката, щоб відсудити метеорит, розраховуючи його продати, а за виручені гроші відремонтувати розбитий дах. Спочатку надходили пропозиції про купівлю метеорита за 5 500 доларів, але через рік, коли метеорит було нарешті повернено родині, ажіотаж покупців зник. Врешті Енн Ходжес, попри бажання свого чоловіка продати метеорит, пожертвувала його до музею природної історії Алабамського університету в місті Тускалуса, де він зараз і зберігається.

1964 року подружжя Ходжес розлучилося, і вони обоє погодилися, що емоційний вплив і незручності, спричинені метеоритом, були чинниками розлучення і сказали, що вони хотіли б, аби його не було. Здоров'я Енн Ходжес погіршилося і 1972 року вона померла. За благодійність Енн Ходжес поховали на кладовищі баптистської церкви.

Наступного дня після падіння метеорита, 1 грудня 1954 р., Джуліус К. Мак-Кінні, фермер, який жив неподалік від Ходжес, знайшов другий фрагмент метеорита вагою 1,68 кг на середині грунтової дороги, поблизу свого будинку. Він зумів продати свій шматок до Смітсонівського інституту, а виручених грошей вистачило, щоб купити невелику ферму і старий автомобіль.

Джерела[ред.ред. код]