Словесна бульбашка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Три найбільш поширених виноски (зверху вниз: мова, думки, крик)

Слове́сна бу́льбашка (англ. Speech Balloon, також Хмаринка думок) - це графічний засіб, виноска, що використовується в основному в коміксах і манґах для ілюстрації слів чи думок персонажа. Найбільш поширеними формами виносок є «бульбашка», який вказує на слова, і «хмаринка», яка вказує на думки.

Історія[ред.ред. код]

Появі сучасних коміксів передували політичні карикатури XVIII стол1ття Віьяма Хогарта. Вони являли собою cepію малюнків, об'еднаних спільною думкою.

У західному графічному мистецтві написи, які доносять до глядача мову зображеної людини, відомі як мінімум з 13-го століття. Власне бульбашки зі словами почали з'являтися в друкованих виданнях 18 століття; вони часто зустрічаються на політичних карикатурах.

Наступним важливим етапом розвитку мистецтва створення коміксів стала діяльнсть Родольфа Тепфера та Вільгельма Буша. Перший прославився «Історією пана Вйо-Буа», світову славу іншому принесла популярна віршована серія «Макс і Mopіц», що розповідае про двох бешкетників. «Ведмедик і тигр» — так називався перший американський комікс, який був виданий у 1892 poці. He менш популярною стала історія «Yellow Kid» про маленького хлопчика з Китаю, який у пошуках пригод прибув до Америки[1].

Див. також[ред.ред. код]


Примітки[ред.ред. код]