Словесна бульбашка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Три найбільш поширених виноски (зверху вниз: мова, думки, крик)

Словесна бульбашка (англ. Speech Balloon, також Хмаринка думок) - це графічний засіб, виноска, що використовується в основному в коміксах і манґах для ілюстрації слів чи думок персонажа. Найбільш поширеними формами виносок є «бульбашка», яка вказує на слова, і «хмаринка», яка вказує на думки.

Історія[ред.ред. код]

Появі сучасних коміксів передували політичні карикатури XVIII століття Віьяма Хогарта. Вони являли собою cepію малюнків, об'еднаних спільною думкою.

Західна графіка етикеток, яка показуює, що на фото цифра, говорять з'явилися принаймні з 13-го століття. Повітряні кулі в словах почали з'являтися в 18-му столітті друкованих бортів, і політичні карикатури від американської революції часто використовували їх. З розвитком коміксів промисловість в 20-му столітті, поява мовної культури стає все більш стандартизованою, хоча формальні угоди, які розвивалися в різних культурах (США, на відміну від Японії, наприклад), може бути вельми різні.

Жовтий малюк, зазвичай, вважається першим американським характером коміксу. Його слова спочатку з'явилися на його жовтій сорочці, але слово "повітряні кулі" дуже схоже на те, що використовується сьогодні, було доданє майже одразу, вже в 1896. Протягом багатьох років, слово "повітряні кулі" було менш поширене в Європі, ніж в США. Одним із прикладів є комікси голландського художника-карикатуриста Мартена Тондера, де літературні підписи друкуються нижче смуги та займають стільки місця, як креслення, що смуга заповнює в два рази простір більшою газетної смуги. Та аналогічний приклад з Великої Британії - Руперт Ведмідь.

Популярні форми[ред.ред. код]

1.Виступ Бульбашки

Найбільш поширеним є промовний міхур. Він підставляється в двох формах для двох обставин: характеру в панелі і від панелі характеру. В панелі символів (той, кого повністю або переважно видно в панелі смуги коміксів ) використовується міхур з покажчикои, називається хвіст, спрямований у бік мовця.

Коли один персонаж має декілька куль протягом панелі, часто лише балон біля голови мовця має хвіст, а інші є підключенням до нього послідовно вузькими смугами. Цей стиль часто використовується в Mad Magazine, через його " ​​виклик і-відповідь " заснованого на діалозі гумору.

Поза панеллю характера (коміксів еквівалент буття "за кадром") має кілька варіантів, деякі з них є  достатньо нетрадиційним. По-перше, стандарт мовлення міхура з хвістом вказує на положення мовця. Другий варіант, який виник в манзі, має хвіст вказуючи в міхур, а не поза ( цей хвіст все ще спрямований убік мовця). Третій варіант замінює хвіст на вузьке місце, яке з'єднується з бічної панеллю. Це можна побачити в роботах графічного романіста Маржана Сатрапі.

В американських коміксів, міхур без хвоста означає, що мовець не просто поза полем читацького зору, але невидимий для погляду характера, часто, як невстановлений член натовпу.

Персонажі віддалені (в просторі або в часі) з місця на панелі, ще можуть говорити, в квадраті бульбашок без хвіста: це використовується, щоб еквівалентно голос за кадром, не був рідкістю в американських коміксах для драматичного контрасту. На відміну від підпису, кути таких куль ніколи не збігаються з панелі; для подальшої відмінності у них часто є подвійний контур тa інший колір фону, або лапки.

2.Думки Бульбашки

Думки бульбашки бувають двох видів: ланцюг думки міхура і " нечіткого " ​​міхура.

Ланцюг думки міхура майже універсальний символ для мислення в мультфільмах. Він складається з великої хмари, як міхур, що містить текст у думці, а з ланцюга дрібніші кругові бульбашки провідних до характеру. Деякі художники використовують еліптичний міхур,замість хмаро-подібного. Часто тварини персонажів, як Снупі та Гарфілд "розмовляють" за допомогою думки бульбашки. Думки бульбашки можуть також використовуватися у тих випадках, коли персонаж з кляпом у роті або з інших причин не може говорити.

Інший, менш традиційної думки міхур виник: " нечіткої " думки міхура. Використовується в мангах (таких художників, як Кен Акамацу), нечіткий міхур. приблизно круглої форми (в цілому), але краї міхура, є лініями збірника шипами близько один до одного, створюючи враження розмитості. Нечіткі думки бульбашки не використовують хвости, і розміщені поруч з персонажем, який думає.

Письменники та художники можуть відмовитися від використання розумової бульбашки, висловлюючи дію через розмовий діалог та малювання; вони іноді розглядають як неефективний спосіб вираження думки, оскільки вони приєднані безпосередньо до керівника мислителя, на відміну від методів, таких як субтитрами коробки, які можуть бути використані в якості вираження думки та розповіді, в той час як існуючі в зовсім іншій панелі з характером мислення. Тим не менше, вони обмежені поточною точкою огляду характеру. Прикладом є Алан Мур і Девід Ллойд Вендета, в якій під час однієї з глав, монолог виражається в підписі,  служить не лише для вираження думки символів, а й настрою, стану і дії.

3.Інші форми

  • Крик бульбашки вказує символ кричати, зазвичай, з  зубчастими обрисами або товшою лінією, яка може бути пофарбована. Їх написи, зазвичай, більші або сміливіші, ніж зазвичай.
  • Трансляція бульбашки (, також відома як радіо бульбашка) може мати зубчастий хвіст, як у звичайному розіграші блискавки і квадратним або зубчастим обрисом. Широкомовні бульбашки вказують, що динамік взаємодіє із системою по електронному пристрою, таким як радіо чи телебачення.
  • Шепіт бульбашки, зазвичай, звертається з пунктирного малюнка, меншого шрифту або сірого кольору, для вказівки тон м'якіше.Інша форма, іноді зустрічається в манге, виглядає як західня думка міхура.
  • Бурулька бульбашки має нерівні " бурульки " на нижній кромці, що представляє «холодну» ворожість.
  • Монстра пухирця мають в крові або снизу капає з них.
  • Кольорові бульбашки передають емоцію, яка йде з промовою (таких як: червоний від гніву або зелений для заздрості). Цей стиль рідко використовується в сучасних коміксах.

Підписи[ред.ред. код]

Підписи, зазвичай, використовуються для цілей розповіді. Вони, зазвичай, прямокутні та розташовані близько до краю панелі. Часто вони також кольорові. Вказаують різницю між ними і бульбашками, використовуючи символи, які майже завжди білі.

Графічні символи в мові бульбашки[ред.ред. код]

Виступ Бульбашки використовуються не лише для включення слова персонажа, але і емоції, голосові інтонації і певної мови.

Знаки пунктуації

Одним з універсальних емблем мистецтва коміксів є використання єдиного знаку пунктуації, щоб зобразити емоції персонажа, набагато більш ефективно, ніж будь-які можливі пропозиції. A мовний міхур з одиним великим знаком питання (часто намальований від руки, не розглядається як частина напису) позначає плутанини. Знак оклику вказує сюрприз або жах. Це пристрій широко використовується в європейській комічнії традиції, бельгійський художник Ерже Пригоди Тінтіна слугує гарним прикладом. Іноді, знаки пунктуації стоять одні над головою персонажа, і жоден міхур не потрібен.

Три крапки також використовується, щоб виразити мовчання більш значним чином, ніж проста відсутність бульбашок. Це спеціально використовується, коли характер, який передбачає сказати щось, вказує на приголомшене мовчання або коли саркастичний коментар очікується читачем. Три крапки, поряд з великою краплею поту на храм — персонажа зазвичай зображують сором, розгубленість або зніяковілість, викликане діями інших людей — є одним з японських графічних символів, які вкоренилися в коміксах у всьому світі, хоча вони ще рідкісні в західних традиціях.

Малюнки всередині мовного міхура

Альбер Удерзо в серії Астерікс прикрашає мовлення бульбашки красивими квітами, що зображують дуже м'який, солодкий голос ( зазвичай, передує насильницький вибух).Бурхлива хмара з  блискавкою яка стирчить з неї, або міхур або просто пливе над головою персонажа, як aмодифікований " хмарний ", зображує гнів, не завжди словесно. Лампочки іноді використовуються, коли характер вигадує ідеї або рішення проблем.

У коміксах, які, зазвичай, адресовані дітям та підліткам, лихослів'я цензури, замінюють його більш-менш складним кресленням.

Одним із прикладів є серія іспанського Мортадело, створений Франциско Ібаньєс. Хоча конкретно не адресована дітям, Мортадело народився під час диктатури Франсиско Франко, коли цензура була на порядку денному, і найменша спроба грубої мови була заборонена.

Порядок розглядання[ред.ред. код]

Для того, щоб коміксу та діалогу графічного роману, мати сенс, він повинен розглядатися в порядку. Таким чином, пригоди розвивалися в тому порядку, в якому бульбашки зв'язно читалися. Окремі бульбашки читаються в порядку мови. Наприклад, в англійській мові, бульбашки читаються ліворуч направо в панелі, в той час як в японській, то навпаки. Іноді бульбашки " покладені ", з двох символів, що мають множинні пухирці, один над іншим. Такі стеки читати зверху вниз. Погане використання мовних повітряних куль може ненавмисно зробити правильний порядок читання неоднозначним, заплутаючи читача.

Написи[ред.ред. код]

В кількох коміксах, великі та малі букви, використовуються як в звичайній письмовій формі. З середини - 1980 році, змішаний випадок напису поступово став більш широко використовуватися в звичайних книгах. Деякі комікси, такі як "Бісер перед свинями" , а також використовуть нижній регістр промові з нагоди відмінного акценту(в цьому випадку, акцентована мова чоловіків-крокодилів, на відміну від усіх інших персонажів, які використовують стандартну рядкову мову).

Сполука з повітряних куль[ред.ред. код]

У ряді випадків, в коміксах художники використовували повітряні кулі, як ніби у них є справжній зміст, зазвичай, для гумористичної мети. В Арахіс, наприклад, ноти, зіграні Шредером час від часу,використовуються різними способами, в тому числі різдвяні прикраси. Іноді повітряні кулі можуть впливати на середовище смужок: в італійській смузі вони замерзають, коли температура дуже низька, або комікс Арчі, де два чоловіка з Аляски зауваживши про те, як холодно було, сказавши, що мова повітряної кулі застигла, як вони сказали їх, і слова були розморожені, щоб бути почутими.