Слово року

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Слово року - найбільш важливе слово або фраза у суспільній думці у якомусь конкретному році. Існує багато підходів до визначення слова року. Найперше слово року було визначено у Німеччині 1972 року Товариством німецької мови (Gesellschaft für deutsche Sprache). Найчастіше словами року стають так звані "модні слова".

Німецька мова[ред.ред. код]

Товариство німецької мови визначає слово року (Wort des Jahres) з 1972 року. Крім того, з 1991 року товариство визначає "антислово року" (Unwort des Jahres). Також слово року визначається у німецькомовних Австрії, Ліхтенштейні та Швейцарії.

Англійська мова[ред.ред. код]

  • Американське діалектологічне товариство (American Dialect Society) визначає слово року починаючи з 1991 року. Також товариство визначило слово 1990-х - веб (web), слово 20-го століття - джаз (Jazz) та слово минулого тисячоліття - вона (she)
  • Global Language Monitor визначає слово року з 2000 року
  • Словник Merriam-Webster публікує списки з 10 найпопулярніших слів з 2003 року
  • Видавництво Оксфордського університету з 2004 року публікує слово року для Великобританії та США (іноді це одне й те саме слово)

Українська мова[ред.ред. код]

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» вперше визначив слово року у 2013 році. Ним стало слово "Євромайдан"[1] - загальний термін на позначення акцій протесту, які охопили Україну після непідписання українським керівництвом договору про асоціацію з ЄС.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. "Євромайдан" - слово року, і не тільки в Україні, "Газета.ua", перевірено 12 січня 2013

Джерела[ред.ред. код]

  • Стаття у англомовній Вікіпедії (англ.Word of the year)