Собача кропива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Собача кропива (лат. Leonurus L.) — рід багаторічних зіллястих рослин з родини губоцвітих з пальчасто-лопатевими або розсіченими листками; в Україні три види. Найпоширеніший П. п'ятилопатевий (L. quinquelobatus Gilib. = L. villosus Desf.), росте на забур'янених місцях, біля жител, по всій Україні звичайно. Містить глюкозид леонурин, алкалоїд леонурокардин, сапоніни, чинбарні речовини, етерову олію. У медицині застосовують квітучі верхівки стебел разом з листками й квітками як засіб на серце при ранніх стадіях гіпертонії, на заспокоєння нервової системи; діє подібно до овер'яну, але міцніше.

Показання до призначення: серцево-судинні неврози (діє ефективніше, ніж валеріана, броміди чи конвалія), міокардит, міокардіодистрофія, стенокардія, недостатність серця з декомпенсацією, гіпертонічна хвороба, склероз судин мозку, вегетоневрозі!, істерія, неврастенія, іпохондрія, болючі менструації, клімакс, хлороз, нерегулярні менструації, базсдова хвороба, нервові потрясіння, лякливість, спазм м'язів шлунка.

Способи застосування

Внутрішньо — холодний настій (2 чайні ложки подрібненої рослини настоюють протягом 8 год у склянці холодної води) по 1 склянці на день або згущений відвар (1—2 столові ложки рослини варять у 250 мл води, поки не википить на 1/3 (по 1 столовій ложці кілька разів на день; настойку — по 30—40 крапель 3—4 рази на день, екстракт рідкий — по 12—20 крапель на прийом 3—4 рази на день. (БНАУ)


Метелик Це незавершена стаття з біології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Література[ред.ред. код]