Соборна мечеть (Луганськ)
| Соборна мечеть | |
| Розташування | |
|---|---|
| Координати | 48°33′02″ пн. ш. 39°15′29″ сх. д. / 48.55056° пн. ш. 39.25806° сх. д.Координати: 48°33′02″ пн. ш. 39°15′29″ сх. д. / 48.55056° пн. ш. 39.25806° сх. д. |
| Початок будівництва | 2007 |
| Кінець будівництва | 2010 |
| Адреса | Луганськ, вул. Павлівська, 28в |
| Належність | Іслам |
Соборна мечеть в Луганську була відкрита 30 травня 2010 року. Її будівництво почалося в 2007 році. Першим спонсором будівництва мечеті був знайдений Всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Альраід» у Кувейті. Подальше будівництво і його завершення взяло на себе місцева мусульманська громада.
Зміст |
Проект [ред.]
Мечеть збудована по проекту однієї з діючих в Криму і являє собою триповерхову споруда загальною площею 550 кв. м при довжині 18 м, ширині 10 м і висотою поверху 3 м.
Висота мінарету становить 25 метрів. На першому поверсі розташовані: спортзал та кухня. На другому поверсі — бібліотека, навчальний клас, офіс, санвузол. Третій поверх розділений на 2 частини: нижня частина призначена для колективної молитви чоловіків, верхня — для жінок. Одночасно в мечеті можуть перебувати понад 500 осіб.
При мечеті функціонує «Жіночий клуб», безкоштовний центр вивчення арабської мови та східної культури, в яких займаються діти, дорослі, а також студенти вищих навчальних закладів Луганська.
Галерея [ред.]
Див. також [ред.]
Посилання [ред.]
|
|||||||||||||||||

