Сокіл (спецпідрозділ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Відділ швидкого реагування
«Сокіл»
спецпідрозділ Управління боротьби
з організованою злочинністю «Сокіл»
Спецпідрозділ Сокіл.jpg
Емблема сил спеціального призначення «Сокіл»
Прізвисько: «соколята», «пташині»
Дата
заснування:
27 березня 1994 р.
Чисельність: 10-50 осіб на регіон
Місце
базування:
Київ
Відомі
операції:
Участь проти Майдану[1][2]
Ліквідація Сашка Білого[3]
Попередня
служба:
СРСР СРСР підрозділ міліції
спеціального призначення
Повноваження: боротьба з організованою злочинністю, звільненню заручників,
боротьба з тероризмом
Підпорядкування
Країна: Україна Україна
У складі: MVS of Ukraine.gif УБОЗ МВС
Спорядження: вогнепальна зброя,
спецзасоби,
техніка

Ві́дділ швидко́го реагув́ання «Со́кіл» — спеціальний підрозділ Управління боротьби з організованою злочинністю (УБОЗ) УМВС областей України, в завдання якого входить силове забезпечення оперативно-розшукових заходів, що проводяться співробітниками УБОЗ. За основу геральдичної символіки та назви даного утворення силових структур узято хижого птаха Сокіл.

Історія[ред.ред. код]

«Сокіл» створений 27 березня 1994 р. в системі УБОЗ залучається до проведення спеціальних заходів ліквідації бандитських формувань, організованих злочинних угрупувань, затримання членів озброєних злочинних груп, звільнення заручників, участі в антитерористичних операціях і для фізичного захисту джерел оперативної інформації. Комплектується співробітниками підрозділів міліції, внутрішніх військ, що мають достатню психологічну і фізичну підготовку, високі професійні навички. На спецоперації бійці «Соколу» вибирають той вид зброї, котрий найбільше пасує для успішного виконання поставленої задачі.

«Сокіл» (станом на березень 2009 р.) з оперативниками УБОЗ за 5 років служби здійснили більш як 74 тисяч спецоперацій з силового забезпечення оперативно-пошукових заходів. Серед яких 15 спецоперацій — звільнення заручників. Із допомогою «Соколу» затримані були 9 тисяч злодіїв, понад 250 лідерів організованих злочинних угруповань, з незаконного обігу вилучено понад 1 тисяча одиниць вогнепальної зброї[4].

На основі вказаного підрозділу спеціального призначення заплановано заснування українського підрозділу на кшталт канадського та американського підрозділу спепризначення «SWAT»[5].

«Сокіл» і Революція гідності[ред.ред. код]

У 2014 р. був задіяний проти Євромайдану[6]. Співробітники «Сокола» застосували проти євромайданівців бойову гранату[7]. Також були задіяні як снайпери[8]. Міністерство внутрішніх справ визнає, що 20 лютого в будівлі Кабінету Міністрів перебувало 2 снайпера спеціальної групи швидкого реагування Головного управління з боротьби з організованою злочинністю «Сокіл». Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради сказав заступник начальника спецпідрозділу «Сокіл» Олександр Єршов[9].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]