Солокія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Солокія
Витік північно-східні схили Розточчя (Польща)
Гирло Західний Буг
Країни басейну Польща Польща
Україна Україна
Львівська область Львівська область
Сокальський район
Довжина 88 км (за іншими даними 71 км)
Площа басейну 939 км²
Притоки Річиця (Жечиця) (ліва)

Соло́кія — річка в Польщі та Україні (у межах Сокальського району Львівської області). Ліва притока Західного Бугу (басейн Вісли).

Опис[ред.ред. код]

Довжина Солокії 88 км (за іншими даними — 71 км), площа басейну 939 км². У межах України долина річки широка (до 2,5—3 км), з пологими схилами. Заплава часто заболочена, вкрита лучною рослинністю. Річище помірно звивисте; його ширина до м. Белза 12—15 м, глибина до 2,5 м, нижче Солокія розширяється до 30—35 м, глибина сягає 3,5—4 м. Похил річки 0,9 м/км. Воду використовують для наповнення штучних водойм, технічного водопостачання та меліорації. Річище Солокії здебільшого відрегульоване, на окремих ділянка обваловане.

Розташування[ред.ред. код]

Протікає вздовж північно-східних схилів Розточчя і в межах Надбужанської котловини. Витоки розташовані на північний захід від міста Томашув-Любельський (Польща), польсько-український кордон перетинає на захід від села Піддубне (біля міста Угневе), впадає в Західний Буг при південно-східній околиці міста Червонограда. На території Польщі Солокія тече з північного заходу на південний схід, біля кордону повертає під прямим кутом на північний схід. Перетнувши кордон річка повертає на схід.

Основна притока: Річиця (Жечиця) (ліва).

Над річкою розташовані міста: Угнів, Белз, Червоноград.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Солокія — колись мальовнича річка з надзвичайно чистою водою та мальовничими звивистими берегами. Відома як чудове місце відпочинку та мисливства. Значними були й запаси риби. В період полювання на пернатих Угнів ставав «меккою» мисливців.
  • На Солокії в Угневі зберігся водяний млин з пристроєм для водяного приводу. За часів Радянського Союзу була проведена меліорація та спрощення русла. Після того річка перетворилась фактично в магістральний меліоративний канал. Осушені угіддя не виправдали сподівань щодо використання у сільському господарстві — їхня продуктивність є вкрай низькою.

Джерела[ред.ред. код]