Співоча телеграма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

"Співо́ча телегра́м"а — послання в музичній формі, яке доставляє актор. Співаючі телеграми історично пов'язані зі звичайними телеграмами, але, вони як правило, гумористичні. Іноді актори переодягаються в театральні костюми або ж в одяг офіційного стилю. Співаючі телеграми часто отримують у подарунок.

«Вестерн Юніон», американська телеграфічна компанія, вперше запропонувала надання послуги співаючих телеграм в 1933 році. 28 липня 1933, голівудський співак отримав привітання з нагоди дня народження телеграмою. Джордж П. Ослін (1899–1996), директор зі зв'язків з громадськістю «Вестерн Юніон», вирішив, що було б добре перетворити телеграми, які завжди асоціювались у людей зі смертю та іншими трагічними новинами, в щось більш популярне. Він попросив телефоністку «Вестерн Юніон», Люсіль Ліпс, співати повідомлення по телефону, що і стало першою співучою телеграмою. У той час, як Ослін створював співаючу телеграму (бо вважав, «що повідомлення повинні бути веселими»), він згадав, що йому «гнівно повіомили, що я робив посміховисько з компанії»

Так як лише у невеликої кількості одержувачів телеграм були телефони, більшість телеграм, в тому числі і співаючі, спочатку доставляли особисто. Популяризація телефонів в 1960-х роках, в цілому, зменшила використання телеграм. До 1972 року «Вестерн Юніон» отримувала невелику кількість запитів на співаючі телеграми, тому домагалася дозволу регулюючих органів кожного штату відкинути пропозицію. «Вестерн Юніон» припинила надання послуг співаючих телеграм в 1974 році, але незалежні компанії співаючих телеграм, що спеціалізуються на костюмованому доставлянні святкових послань, не відстали від традиції.

Вважається, що перша така телеграма у Великобританії була у виконанні Майка Колінза, також відомого як «Блукаючий Співець», який виконує складені ним пісні і донині. У 2011 році «Блукаючий Співець» почав випускати компакт-диски та DVD-диски, які містили всі його музичні композиції та відеокліпи на деякі пісні.[1]

Примітки[ред.ред. код]