Страпон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Strapon01.jpg

Страпон (англ. strap-on) — фалоімітатор, що складається з трусиків-ремінців і насадки у вигляді фалоса. Типові розміри насадки-фалоса: довжина 16-20 см, діаметр 3-4 см (проте бувають інших розмірів). Страпонами також називають фаллопротези. Може використовуватися як жінками, що бажають грати в сексі роль чоловіка, так і чоловіками (при слабкій ерекції і для здійснення подвійного проникнення).

У свій час страпон використовувався не тільки для різноманітності у сексі, але і як знаряддя тортур. Зокрема, таким чином було допитано Гетуліка — одного зі змовників, що здійснив замах на життя Калігули.

Види та способи кріплення[ред.ред. код]

Страпон з додатковими ділдо для стимуляції вагіни та ануса активної партнерки

Страпони бувають як чоловічими, так і жіночими. Основною відмінністю чоловічих і жіночих страпон є конструкція кріплення. Кріплення може мати вигляд збруї з ремінців на стегнах (тип «харнесс»), повноцінних трусів (частіше — з латексу) і т.д. Варіанти для жінок можуть мати довгий і вузький виріз, що дозволяє безпосередній контакт з вагіною. Страпони, призначені для чоловіків, мають спеціальний проріз для статевого члена, дозволяючи таким чином чоловіку здійснювати подвійне проникнення, або мають порожнину для статевого члена, будучи своєрідним «жорстким презервативом» — фаллопротектором.

Страпон буває як зі з'ємним, так і з не з'ємним фалоімітатором. Страпони, що зустрічаються в секс-шопах, виготовлені зазвичай із пластику, гуми, латексу або силіконового гелю. Деякі види страпону можуть комплектуватися спеціальними внутрішніми насадками для вагінальної або анальної стимуляції активного партнера. Ряд страпонів оснащується вібратором в тілі фалоімітатора для додаткової стимуляції пасивного партнера. Можливо також наявність механізму, що імітує еякуляцію, а також всіляких додаткових пристосувань (наприклад, суміщення страпону з клізмою).

При виборі змащення (лубриканта), слід враховувати, з якого матеріалу виготовлена ця іграшка. Гумові і силіконові вироби із секс-шопів руйнуються від змащувачів на жировій основі. З цієї причини слід використовувати в якості змащувачів спеціально призначені матеріали.

Застосування[ред.ред. код]

Використання страпона гетеросексуальною парою (пеггінг)

Страпон може використовуватися для статевого акту, де жінка, що використовує страпон, знаходиться в активній ролі. В якості другого партнера може виступати як інша жінка, так і чоловік — в останньому випадку практикується анальний секс. Проникнення жінки в анус чоловіка за допомогою страпону отримало назву «пеггінг».

Стереотипи, що склалися в суспільстві про те, що страпонування чоловіка є актом гомосексуалізму (або демонструє схильність до цього), не відображають дійсності. Багато хто лякаються таких бажань. Разом з тим, у переважній більшості випадків страпонування — не більше, ніж зміна ролей в сексі та пошук нових відчуттів. Найчастіше чоловіки, що приймають страпон у відносинах зі своєю партнеркою, негативно ставляться до чоловічого гомосексуалізму. Коли партнери всередині гетеросексуальної пари використовують у своїх «іграх» страпон — це в першу чергу є наступною гранню їх довіри один до одного.

Жінка, що використовує страпон в активній ролі, отримує задоволення від прямої стимуляції основою страпона, а також анальними або вагінальними ділдо, якщо такі є. Крім того, жінка може надягти під страпон вібратор (подібний «метелику»). У такому випадку здійснюється додаткова стимуляція клітора, що посилюється тертям шкіряного кріплення страпона об додатковий вібратор. У «пасивній» ролі жінка отримує відчуття, фізично подібні зі звичайним статевим актом, однак в моральному плані, інші (оскільки «активним» партнером у цьому випадку також є жінка).

Чоловік, перебуваючи в «пасивній» ролі, отримує задоволення від стимулювання ануса та простати. Крім того, присутній комплекс специфічних морально-психологічних переживань.

У ряді випадків страпон може використовуватися в активній ролі і чоловіками. При цьому чоловік може користуватися лише ним — у разі тимчасових, або постійних проблем з потенцією. Також, у разі використання страпона чоловіком, можливо здійснити так зване «подвійне проникнення» без допомоги додаткового учасника.

Страпон також може застосовуватися в контексті БДСМ, як символ домінування жінки над чоловіком або іншою жінкою (фемдом).

У ряді випадків страпон може застосовуватися для імітації мінета (пасивний партнер виробляє «оральну стимуляцію» страпона) — у цьому випадку психологічні аспекти його застосування займають провідне місце.

Посилання[ред.ред. код]