Супергурт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Супергурт (англ. «Supergroup») — термін головним чином у рок-музиці, означає такий гурт, що складається зі знаменитих музикантів та співаків. Це поняття також притаманне рок-гуртам, що досягли великого успіху.

Термін «супергурт» був запроваджений наприкінці 1960-х р. для позначення музичних гуртів, до складу яких входили високопрофесійні музиканти, які вже раніше досягли слави чи поваги в інших гуртах або як окремі артисти. Назва цього терміну бере початок з альбому «Super Session» 1968 р., в якому брали учать такі музиканти, як Ел Купер, Майк Блюмфілд, Стівен Стіллс. Інший приклад — це Crosby, Stills and Nash (пізніше Crosby, Stills, Nash and Young).

З успіхом гурту Cream термін «супергурт» також почав застосовуватися до гуртів, які продали величезну кількість альбомів та дали багато концертів, незважаючи на попередній успіх кожного окремого учасника гурту. Все одно цей термін слід більш коректно застосовувати при описі гурту, коли мається на увазі його побудова, а не успіхи. В будь-якому випадку, це не якесь жорстко визначене поняття, і тепер, скоріш все, це вже маркетинговий термін.

Супергурти схильні до короткого життя (часто усього лише один чи два альбоми) через звичайні конфлікти поміж їх сформованих зірок. Також деякі супергурти започатковувалися як чиїсь сторонні проекти, тому від самого початку вони не планувалися як довготривалі.

В джазі, якому також притаманна гра разом відомих артистів, цей термін використовується рідко.

Деякі відомі супергурти[ред.ред. код]

Деякі благодійні супергурти[ред.ред. код]

  • Band Aid: Три гурти, що складалися з британських артистів, які вперше у 1984 р. записали пісню «Do They Know It's Christmas?».
  • USA for Africa: 45 відомих американських артистів у 1984 р. записали пісню «We Are the World» для подолання голоду в Ефіопії.


Посилання[ред.ред. код]

музика Це незавершена стаття про музику.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.