Сьодзьо (жанр)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Манга "Glass Mask" авторства Сузує Міоші - типовий приклад жанру сьодзьо

Сьодзьо (яп. 少女 «дівчина») — жанр аніме і манги, цільова аудиторія якого — дівчата у віці від 12 до 18 років. У центрі сюжету, як правило, знаходиться дівчина та питання її становлення як особистості, часто присутні любовні відносини різного ступеня близькості, велика увага приділяється розвитку образів персонажів. Характерною рисою візуального ряду часто буває велика умовність малюнка — або гротескова-гумористична, або витончено-романтична. Практично обов'язковим елементом сьодзьо є дуже красиві, благородні, хоробрі і самовіддані юнаки («Бішонени»).[1]

Нерідко сьодзьо включає такі різновиди хентаю і етті, як яой і сьонен-аі.

Історія[ред.ред. код]

Сьодзьо-аніме народилося на початку ХХ ст. разом з роботами таких художників, як Мачіко Хасегава та Шосуке Куранане. Другий сплеск розвитку сьодзьо припадає на 50-ті роки ХХ ст. коли з'явилися такі відомі представники жанру як "Princess Knight" художника Осаму Тезука. В 70-ті роки ХХ ст. молоді художники з "Групи 24 року" продовжили розвиток жанру та створили піджанр сьодзьо-аі.

Найпопулярніше аніме та манга в жанрі сьодзьо: "Ouran High School Host Club", "Sailor Moon", "Cardcaptor Sakura", "Princess Tutu", "His and Her Circumstances", "Full Moon wo Sagashite", "Tokyo Mew Mew", "Cheese!, Magical DoReMi", "Kaleido Star" та інші.

Примітки[ред.ред. код]

аніме і манґа Це незавершена стаття про аніме та манґу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.