Сьотакон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Сьонэн ай но Бігаку» - одне з найпопулярніших сьотакон аніме

Сьотакон (яп. ショタコン) чи сьота (яп. ショタ) — скорочення від Комплекс Сьотаро (яп. 正太郎コンプレックス) — жанр хентаю, який зображає романтичні та сексуальні відносини за участю хлопчиків.

Найчастішими темами сьотакону є гомосексуальні відносини між хлопчиками або між хлопчиком і чоловіком. Іноді (відносно рідко) зустрічаються роботи, які зображають гетеросексуальні відносини між хлопчиком та дорослою жінкою (Straight Shotacon).

Вельми часто тематикою сьотаконних робіт є хлопчики, які одягаються та поводяться, як дівчата.

На відміну від яою та сьонен-аі, цільовою аудиторією сьотакону є чоловіки, в основному так звані бойлавери (гомосексуалісти, від англ. boy хлопчик, хлопець англ. love любити)[1], а не дівчата та жінки, тому сьотакон менш орієнтований на драматичні моменти, а більше направлений на фізіологічні, хоча грані між сьотаконом і яоєм дуже розмиті (часто трапляються роботи в жанрі сьотакон, витримані в традиційній яойній стилістиці).

Назва жанру походить від імені головного героя Сьотаро манґи Йокоями Міцутеру Залізна людина #28 (19561966)[2], а сам жанр став популярним з початку 1980-их років.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Does comic relief hurt kids? Tony McNicol The Japan Times
  2. Saitō Tamaki (2007) «Otaku Sexuality» in Christopher Bolton, Istvan Csicsery-Ronay Jr., and Takayuki Tatsumi ed., page 236 Robot Ghosts and Wired Dreams University of Minnesota Press ISBN 978-0-8166-4974-7

Література[ред.ред. код]

  • Б. Иванов «Введение в японскую анимацию», Москва, Фонд развития кинематографии, РОФ «Эйзенштейновский центр исследований кинокультуры», 2001


аніме і манґа Це незавершена стаття про аніме та манґу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.