Сільськогосподарська кооперація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сільськогосподарська кооперація — система сільськогосподарських кооперативів, об'єднань, створених з метою задоволення економічних потреб членів кооперативу.

Основним фактором сільськогосподарської кооперації є знаряддя праці. Поява тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин, наявність відповідної інфраструктури, переробної промисловості тощо потребували об’єднання сільськогосподарських виробників у великі колективні господарства, що сприяло ефективному використанню техніки, сівозмін, удосконаленню агротехніки, обробітку ґрунту, догляду за рослинами і тваринами, боротьбі з хворобами і шкідниками, збиранню врожаю, переробці й зберіганню сільськогосподарської продукції та ін.

Найпоширенішою у світі формою сільськогосподарської кооперації є сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи. Є два основних типи сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: закупівельні та збутові (маркетингові) кооперативи. Закупівельні кооперативи постачають своїм членам необхідні матеріали для сільськогосподарського виробництва: насіння, добрива, паливо, техніку тощо. Маркетингові кооперативи створюються фермерами для обробки, пакування і збуту сільськогосподарської продукції (рослинництво і тваринництво). Фермери у світі також широко використовують кредитні кооперативи як джерело фінансування для збільшення оборотних коштів та капітальних інвестицій.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]