Тайра но Масакадо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тайра но Масакадо.

Та́йра но Масака́до (яп. 平将門, たいらのまさかど; ? — 940) — японський політичний діяч і полководець періоду Хей'ан. Син Тайра но Йосімоті, онук Тайра но Такамоті. Прізвисько: Сома Кодзіро (相馬小二郎). Один з організаторів антиурядової смути Дзьохей-Тенґьо 935941 років.

Короткі відомості[ред.ред. код]

Тайра но Масакадо був головою родових земель Тайра у провінції Сімоса регіону Канто у Східній Японії. Через земельну сварку із дядьком Тайра но Куніка він убив його у 935 році, чим викликав збройні протести зі сторони інших родичів. Масакадо також дав втягнути себе у внутрішню боротьбу земельної знаті інших родів, що призвело до формування в Канто анти-масакадівської опозиції. У результаті серій успішних виправ і походів проти її лідерів, Масакадо захопив ворожі землі, а також знищив державні провінційні адміністрації провінцій Харіма, Кодзуке і Сімоцуке, на які спиралися опозиціонери.

Здобувши контроль над більшою частиною регіону Канто і маючи підтримку місцевого самурайства, він вирішив створити незалежну державу і проголосив себе Новим Імператором (新皇, сінно). Масакадо заклав свою столиці у місцевості Іваї повіту Сасіма провінції Сімоса. Він також сформував чиновницький апарат і міністерства зі своїх підлеглих.

У 940 році японський центральний уряд вислав каральну армію проти Масакадо під проводом лідерів кантоської знаті: Тайра но Садаморі та Фудзівари но Хідесато. Вони мали чисельну перевагу над військом місцевих самураїв і розбили його. Масакадо загинув у бою, збитий з коня стрілою у лоб. Його голову було відвезено до японської столиці і виставленно на показ перехожим.

Джерела та література[ред.ред. код]

  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. — Київ: «Аквілон-Прес», 1997.