Таємниця замка Чимниз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Таємниця Замка Чимниз» (англ. The Secret of Chimneys) - детективний роман Агати Крісті, написаний в 1925 році, уперше опублікований у Великій Британії в тому ж році видавництвом «The Bodley Head». У романі, серед інших, з'являються Суперінтендант Баттл і Леді Ейлін «Бандл» Брент. Пізніше, особняк Чимниз, а також деякі персонажі цього роману, з'являються в романі 1929 року «Таємниця семи циферблатів»[1].

Сюжет[ред.ред. код]

Суперінтендант Баттл, якому традиційно поручаються педантичні розслідування, вступає в боротьбу з таємним суспільством «Братерство Багряної руки».
За сім років до описуваних подій, на Балканах відбулася чергова революція, яка спричинила страшну смерті монарха Герцесловакії (англ. Herzoslovakia, вигадана європейська держава), короля Ніколаса IV і його дружини королеви Вараги (King Nicholas IV & Queen Varaga). Варага, танцівниця Фолі-Бержер, була у свій час підкуплена членами таємного суспільства «Братерство Багряної руки» і повинна була заманити короля в пастку під час його поїздки в Париж. Але замість цього, вона його зачарувала й вийшла за нього заміж.
Народ Герцесловакії хоче відновити монархію й передати трон Принцові Майклу Оболовичу. Британський уряд згоден підтримати Принца в обмін на нафтову концесію. Нафтовий магнат повинен зустрітися із Принцом Майклом Оболовичем у Замку Чимниз.
У замку розвертаються детективні події.

Примітки[ред.ред. код]

книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.