Текстовий файл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Текстовий файл — форма подання послідовності символів в комп'ютері. Кожен символ з використовуваного набору символів кодується у вигляді одного байта, а іноді у вигляді послідовності двох, трьох і т. д. байтів.

Текстові файли розбиваються на рядки (лінії, англ. line). На сучасних платформах розбивка на рядки кодується символом зміни рядка, а іноді послідовністю двох символів (на деяких старих платформах розбивка на рядки робилося інакше). Взагалі, текстові файли можуть містити друковані символи, такі як букви, цифри й розділові знаки й деяку кількість керуючих символів, таких як знаки табуляції й зміни рядка.

Текстовим файлам протиставляються двійкові (бінарні) файли, у яких інформація організована за іншими принципами.

Велика частина комп'ютерного встаткування й програм не розрізняють текстові й двійкові файли. Існує, однак, багато програм, призначених спеціально для обробки текстових файлів або таких програм, які по різному обробляють текстові й двійкові файли. Численні мережеві протоколи, розраховані на роботу тільки з текстовими даними й не можуть обробляти довільну послідовність байтів. Програми для ручного набору текстових файлів називаються текстовими редакторами.

Дивись також[ред.ред. код]