Текіла санрайз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Текіла санрайз

Текіла санрайз (Схід сонця) — відноситься до категорії «long drink» — це коктейль великого об'єму (від 150 до 400 мл), який, як правило подається з великою кількістю льду. Міцність коктейлю — 11,4%.

Рецепт «Текіла санрайз» входить в список рецептів, якими повинен володіти кожен бармен — офіційний список IBA (International Bartenders Association) — Міжнародна асоціація барменів.

Коктейль почав користуватися популярністю ще в 70-х роках 20 століття, причому немалу роль в цьому зіграв американський тур групи «Rolling Stones». Під час туру музиканти часто вживали цей напій. Основними інгредієнтами коктейлю є: текіла, гранатовий сік (гренадін) і апельсиновий сік.

Рецепт[ред.ред. код]

Для приготування коктейлю необхідно:

В бокал Highball (високий стакан правильної циліндричної форми, об'ємом 270 мл) наливається апельсиновий сік і текіла. Існує декілька варіацій: можна наливати текілу, а потім сік, а можна просто їх перемішати в стакані. Якщо готувати коктейль з льодом, то можна перемішати текілу, апельсиновий сік і лід в шейкері. В будь-якому разі в останню чергу додають сироп, який не розмішуючи, опускається на дно стакана і надає коктейлю колір, якому він завдячує своєю назвою. Традиційно «Текіла санрайз» прикрашається долькою апельсину і вишнею. Коктейль подається з коктейльною палочкою і соломинкою.

Джерела[ред.ред. код]