Телекомунікаційна група Vega

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук


Телекомунікаційна група Vega
Тип ПрАТ
Заснування 1994
Штаб-квартира Київ, Україна Україна
Ключові особи Лаша Мікава (генеральний директор)
Галузь телекомунікаційна
Співробітники 2 500
Сайт www.vegatele.com

Телекомунікаційна група Vega - один із найбільших представників українського фіксованого телефонного зв'язку, широкосмугового доступу до мережі Інтернет та передачі даних. Vega входить у телекомунікаційний напрям групи Сістем Кепітал Менеджмент.

Сьогодні Vega обслуговує близько 580 000 абонентів телефонії та 150 000 абонентів послуги доступу до мережі Інтернет.

Оперативний менеджмент телекомунікаційної групи Vega здійснює компанія ПрАТ «Фарлеп-Інвест».

Історія[ред.ред. код]

Історія телекомунікаційної групи Vega починається в 1994 році, коли були засновані найбільші компанії, що пізніше увійшли до групи - «Фарлеп» в Одесі та «Оптима Телеком» у Дніпропетровську. Обидві компанії представляли інноваційну для того часу технологію - цифрову телефонію, і з часом завоювали позиції найбільших альтернативних (недержавних) телекомунікаційних операторів у своїх регіонах.

До 2005 року «Фарлеп Інвест Холдинг» поєднував у собі такі активи:

  • Третій за величиною український альтернативний оператор «Фарлеп» (обслуговування 150 000 абонентів);
  • Оператор міжнародного зв'язку Ucomline;
  • Виробник телекомунікаційного устаткування Farlep 2000.

Компанія «Оптима Телеком» до 2005 року мала понад 300 000 абонентів у 13 містах України.

У 2005 році компанії «Фарлеп Інвест Холдинг» і «Оптима Телеком» придбала фінансово-промислова група Сістем Кепітал Менеджмент, використовуючи для консолідації активів холдинг «Фарлеп-Оптима».

З 2005 по 2008 рр. група СКМ придбала й об'єднала низку активів, включаючи компанії «ЦСС», IP Telecom, «Матриця», «Вілком» і багато інших.

Vega з'явилася на ринку телекомунікацій України 15 жовтня 2008 року в результаті об'єднання телекомунікаційних груп «Фарлеп» і «Оптима Телеком», а також компаній «Укомлайн», «ЦСС», IP Telecom, «Матриця», «Вілком» і багатьох інших.

Керівництво[ред.ред. код]

З квітня 2011 року генеральним директором компанії ПрАТ «Фарлеп-Інвест», яка здійснює оперативний менеджмент телекомунікаційної групи Vega, є Лаша Мікава.

Діяльність[ред.ред. код]

Телекомунікаційна група Vega – один із найбільших представників українського фіксованого телефонного зв'язку, широкосмугового доступу до мережі Інтернет та передачі даних.

Телекомунікаційна група Vega має повний набір ліцензій на надання послуг фіксованого зв'язку по всій території України: місцевої, міжміської та міжнародної телефонії, а також право здавати в оренду канали зв'язку.

Телекомунікаційна група Vega побудувала міжнародні точки переходу, включена до найбільших точок обміну трафіком у Європі (UA-IX, DTEL-IX, MSK-IX, DEC-IX, GLBX, AMSIX), а також підписала договори з 29 міжнародними і найбільшими національними операторами.

Ucomline - це бренд, під яким Телекомунікаційна група Vega працює на міжнародному оптовому ринку.

Ucomline використовує власні переходи в магістральні мережі Польщі та Росії, а також міжнародні маршрути через Угорщину та Словаччину в напрямку міжнародних точок обміну трафіком. Міжнародні точки присутності, організовані у Франкфурті, Амстердамі, Варшаві та Москві, дають можливість працювати в партнерстві з провідними міжнародними операторами, серед яких British Telecom, Verizon, «Ростелеком», TTK, LANCK Telecom, WIS Telecom, Bezeq International, Interoute, Belgacom, TATA Communications, iBasis, Exatel і Vimpelcom.

Покриття[ред.ред. код]

Телекомунікаційна група Vega надає послуги зв'язку в 47 населених пунктах 20 областей України. При цьому повний спектр послуг (фіксована телефонія, широкосмуговий доступ до мережі Інтернет і передача даних) надається в 38 населених пунктах країни.

Карта покриття Vega.PNG


Зноски[ред.ред. код]


Посилання[ред.ред. код]