Тельфер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кран з тельфером

Тельфер – машина для підіймання та горизонтального переміщення вантажів, тобто таль з електричним приводом. Найпопулярніший вантажопідйомний механізм, який використовується в промислових цілях. Його застосовують для підйому, перенесення і опускання важких вантажів. Крім того тельфер використовується для перенесення вантажу в горизонтальному положенні, але якщо він попередньо закріплений на спеціальних шарнірах. Електротельфер управляється оператором з пульта управління, який дозволяє контролювати його дії. Складається з лебідки та ходової частини. Інша назва – е л е к т р о т а л ь.

Рухається підвісною монорейкою. Застосовується як внутрішньоцеховий транспорт.

Електротельфери є ланцюгові і канатні, при цьому їх почали використовувати все частіше і частіше. Якщо раніше їх використовували зазвичай на виробництві, то в сьогоднішній час їх можна зустріти на складах, у автомайстеренях та інших місцях.

Є кілька видів електротельферів. Вони розрізняються за такими характеристиками: вага, швидкість і висота підйому, переміщення вантажу, а також за вантажопідйомністю і характеристиками двигуна. Є, наприклад, електротельфер ТЕ 025, який піднімає вантаж вагою не більш як 0,25 т, а електротельфер ТЕ 500 може підняти вантаж до 5 т.

Література[ред.ред. код]