Теорія брехні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Теорія брехні
Lie to Me
Lie to Me.jpg
Телеканал(и) США FOX
Україна 1+1
Росія Первый канал
Жанр Драма, Детектив
Тривалість серії 43 хвилини
Ідея Семюел Баумм
У головних ролях Тім Рот
Келлі Вільямс
Брендан П. Хайнс
Моніка Реймунд
Хейлі Макфарланд
Меккі Файфер
Відкриваюча музика Brand New Day Раян Стар
Країна-виробник США США
Мова оригіналу англійська
На екранах 21 січня 200931 січня 2011
Кількість серій 48 (Список епізодів)

Теорія брехні[1] (англ. Lie to Me, досл. «Збреши мені») — американський телесеріал, прем’єрний показ якого відбувся на телеканалі Fox 21 січня 2009 року. За сюжетом Доктор Кел Лайтман (Dr. Cal Lightman) і його колеги приймають завдання від третіх сторін (здебільшого місцевих та федеральних правоохоронних органів), а також допомагають у розслідуваннях, знаходячи правду через застосування психології: інтерпретуючи мікровирази людини і мову тіла. Персонаж Доктора Лайтмана заснований на роботі Пола Екмана, визначного психолога і експерта з мови тіла і виразу обличчя, хоча серіал розпочинається з заяви, що герої Теорії брехні не засновані на реальних особах.

Сюжет[ред.ред. код]

Доктор Лайтман вважає, що всі брешуть. І, щоб довести це, йому вистачає лише кілька хвилин спілкування з людиною. Будь-який рух, жест, будь-яке необережне слово можуть видати брехуна. Треба тільки вміти це побачити. Середньостатистична людина бреше тричі за десять хвилин розмови. Завдання доктора Лайтмана і його колег — розпізнати цю брехню. Використовуючи свої таланти, вони рятують від в'язниці невинних і садять за ґрати злочинців. До агентства Лайтмена звертаються за допомогою ФБР, уряд, Конгрес США і навіть прем'єр-міністр Узбекистану.

Команда[ред.ред. код]

Доктор Кел Лайтман зі своєю командою є живими детекторами брехні, для яких визначення бреше людина чи ні, не містить жодних складнощів. Окрім доктора Лайтмана на чолі Lightman Group стоїть його партнер — талановитий психолог доктор Джилліан Фостер, котра приносить рівновагу в спільну роботу — в той час як доктор Лайтман зосереджується на деталях, вона завжди оцінює загальну картину. Ілай Локер — провідний дослідник, прихильник абсолютної правди, через що потрапляє у незручні ситуації, так як завжди говорить те, що думає. Рія Торрес — одна з «натуралів» — людей, які без жодного навчання здатні визначати справжні почуття і емоції людини через її поведінку. Разом вони створюють непереможну команду, яка спеціалізується на «читанні» людей.

Доктор Кел Лайтман (Тім Рот) може розуміти, каже людина правду чи бреше на основі аналізу її поведінки: міміки обличчя, рухів тіла, голосу і мови. Якщо хтось поворухне плечем, поверне руку або підніме нижню губу, опустить губи, доторкнеться до шиї — це дасть змогу Лайтману визначити, каже людина правду чи ні. Аналізуючи міміку, він може зрозуміти, що відчуває людина в цей час часу — від прихованого невдоволення до сексуального потягу і ревнощів. Проте Лайтман розуміє, що його здібності — це одночасно і дар, і прокляття. Адже він бачить брехню завжди, навіть у розмові з рідними. І це не з кращого боку відбивається на його особистому житті. Доктор Лайтман — головний у світі спеціаліст по визначенню брехні і обману; вчений, який вивчає міміку обличчя і мову тіла для визначення не тільки самого факту брехні, а й її причин. Лайтман очолює команду експертів «The Lightman Group», які допомагають Федеральному Агентству Судових Рішень, державним органам і місцевій поліції у вирішення найскладніших випадків.

Доктор Джулліан Фостер (актриса Келлі Вільямс) — обдарований психолог і експерт команди Лайтмана. Вона привносить збалансованість у це партнерство, оскільки розглядає кожний випадок в цілому, тоді як Лайтман концентрується на окремих деталях. Йому необхідні її здібності до переконання і розуміння поведінки людей, неважливо усвідомлює він це чи ні.

Доктор Лайтман та його команда

Ілай Локер (актор Брендан П. Хайнс) — провідний дослідник в команді Лайтмана, якому настільки неприємна брехня, що він живе за власним принципом "абсолютної чесності". Він завжди говорить те, що думає, і, природно, часто розплачується за це.

Ріа Торрес (актриса Моніка Реймунд) — новий експерт в команді Лайтмана. Вона — одна з небагатьох, у кого від народження є дар визначати неправду й обман. Щоправда її здібності "читати людей" поки що не розвинені належною мірою.

Сезони та епізоди[ред.ред. код]

Перший сезон містить 13 серій, перша серія вийшла на американські телеекрани 21 січня 2009 року, а остання серія сезону — 13 травня 2009 року на телеканалі FOX.

До другого сезону увійшли 22 серії, перша серія сезону вийшла 28 вересня 2009 року, а остання - 30 серпня 2010.

Трансляція другого сезону призупинена у грудні 2009 року. Вона була відновлена 7 червня 2010 року, згідно з сайтом телеканалу FOX.

До третього сезону увійшло 13 епізодів. Перший епізод вийшов на екрани 4 жовтня 2010, а остання - 31 січня 2011. В травні 2011 року телеканал FOX закрив серіал

Прототип Кела Лайтмана[ред.ред. код]

Відомо, що прототипом головного героя, Кела Лайтмана, а також консультантом серіалу став професор психології Каліфорнійського Університету Пол Екман. Пол присвятив понад 30 років вивченню теорії брехні і є найліпшим фахівцем у світі у цій галузі. Його послугами користуються не лише відомі політики, підприємці, керівники, але й різноманітні міністерства та агентства федерального уряду США.

Зараз Пол Екман очолює «Paul Ekman Group» — невелику компанію, яка займається розробкою методик та навчальних пристроїв у сфері визначення емоцій та мікровиразів.

У 2009 році журнал Time включив Пола Екмана до списку 100 найвпливовіших людей світу.

Серіал в Україні[ред.ред. код]

16 листопада 2009 року о 22:22 на каналі "1+1" відбулася прем’єра першого сезону серіалу[1]. Серіал транслюватиметься з понеділка по четвер. 8 грудня на телеканалі "1+1" відбувся прем'єрний показ другого сезону[2]. Прем'єра другого сезону Lie To Me на телеканалі Fox відбулася восени цього року, і показ серіалу ще не закінчений. Таким чином, українські глядачі побачать продовження серіалу практично одночасно з американськими і російськими. Загалом у другому сезоні планується 22 серії.

Для показу на телеканалі 1+1 серіал було дубльовано, проте у четвертій серії першого сезону з технічних причин було використано двоголосе закадрове озвучування. Другий сезон було вже закадрово озвучено в два голоси (Андрій Бурлуцький та Катерина Коновалова), так як до відділу адаптації "1+1" надійшов серіал без інтерверсії. Проте, 30 листопада телеканал 1+1 запустив другий сезон наново, але вже з дубльованим перекладом, як у першому сезоні.

Над україномовною версією серіалу працювали:[ред.ред. код]

Редактор - Світлана Бережна

Креативний продюсер - Сергій Могилевський

Переклад Олени Любенко

Актори[ред.ред. код]

Келл Лайтман — Андрій Бурлуцький

Джиліан Фостер — Катерина Коновалова

Ріа Торрес — Юлія Перенчук

Ілай ЛокерДмитро Завадський

Голос за кадром - Дмитро Завадський

В епізодах: Анатолій Зіновенко, Олег Лепенець, Андрій Твердак та інші. Загалом для серіалу було залучено 16 акторів.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]