Термінатор (електроніка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Термінатори з коаксіальним роз'ємом

Термінатор — поглинач енергії (зазвичай резистор) на кінці довгої лінії, опір якого дорівнює хвильовому опору даній лінії. Слово «термінатор» застосовується в основному в комп'ютерному жаргоні, термінологічним синонімом йому є вираження «узгоджене навантаження».

Призначення[ред.ред. код]

Термінатор є узгодженим навантаженням для довгої лінії. Погоджене навантаження володіє такими корисними властивостями:

  • «Бігуча хвиля», що приходить з лінії, повністю поглинається в узгодженому навантаженні, тому віддзеркалення хвилі назад в лінію відсутнє. Це означає, що стоячі хвилі в лінії передачі також відсутні.
  • Вхідній імпеданс лінії, навантаженої на узгоджене навантаження, дорівнює хвильовому опору лінії.

Вживання[ред.ред. код]

Широко застосовується в надвисокочастотній електроніці. У побуті використовується на коаксіальних кабелях (в основному Ethernet) і шлейфах SCSI.

Активний термінатор[ред.ред. код]

Активний термінатор є одним з видів однополярного SCSI термінатора з вбудованим регулятором напруги для компенсації змін напруги живлення термінатора.

Живлення подається від одного з пристроїв SCSI (наприклад, хост-адаптера), через шину по лінії TERMPWR. Існують три можливих варіанти подачі живлення для термінатора:

  • Живлення для термінатора (зовнішнього або внутрішнього) подається з пристрою SCSI на лінію TERMPWR шини SCSI (TP to Bus, або Drive Supplies Bus)
  • Живлення для термінатора (зовнішнього або внутрішнього) береться від лінії TERMPWR шини SCSI (TP from Bus, або Bus Supplies Drive)
  • Живлення для термінатора (внутрішнього) береться від пристрою, в який він вбудований (TP from Drive, або Drive Supplies Own).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]