Технічні умови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Техні́чні умо́ви — нормативно-технічний документ, що встановлює технічні вимоги, яким повинні відповідати продукція, процеси чи послуги, а також вимоги до експлуатаційних показників і методів контролю якості одного або кількох видів продукції всіх галузей господарства. Розробляються (на певний строк), якщо немає стандартів на продукцію або необхідно доповнити вимоги до неї. ТУ є невід’ємною частиною технічної документації. ДСТУ 1.093.

ТУ встановлюють вимоги до продукції, призначеної до самостійного постачання (виконання, надавання) та регулюють відносини між виробником (постачальником) та споживачем (користувачем).

ТУ можуть бути невід'ємною частиною комплекту конструкторської, технологічної або іншої технічної документації на продукцію або окремим документом.

В ТУ, які є окремим документом, має бути повний комплекс вимог до продукції, її виготовлення, контролювання, приймання та постачання.

Будівництво[ред.ред. код]

Вимоги до виконання ТУ, які є частиною комплекту конструкторської документації (ТУ на продукцію машинобудування, приладобудування, будівництва, а також окремих видів діяльності), регламентовано в ГОСТ 2.114.

Технічні умови (далі — ТУ) — це комплекс умов та вимог щодо інженерного забезпечення об'єкта з визначенням джерел енергоносіїв, приймальних систем водовідведення, спеціальних умов експлуатації, місць приєднання до відповідних зовнішніх інженерних мереж, розрахункових інженерних навантажень, умов здійснення будівництва.

Міськими службами та іншими відповідними організаціями, надаються ТУ щодо забезпечення:

13-поверхова будівля Миколи Сутягіна, виконана з порушенням технічних умов.

Література[ред.ред. код]