Тойотомі Хідейорі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тойотомі Хідейорі
Hideyori Toyotomi.jpg
Goshichi no kiri inverted.svg
Період Адзуті-Момояма
Народився 29 серпня 1593
Помер 4 червня 1615
Дитяче ім'я Хірой
Рід Тойотомі
Батько Тойотомі Хідейосі

Тойото́мі Хідейо́рі (яп. 豊臣秀頼, 29 серпня 15934 червня 1615) — самурайський полководець середньовічної Японії періоду Сенґоку. Син Тойотомі Хідейосі від наложниці Йодо, племінниці Оди Нобунаґи.

Біографія[ред.ред. код]

Традиціна історіографія називає Хідейорі сином Тойотомі Хідейосі. Однак багато сучасних істориків ставить батьківство останнього під сумнів. Хідейосі мав декілька десятків наложниць, проте жодна з них не завагітніла впродовж 30 років його кар'єри. Лише одна з них, пані Йодо, народила двох синів, коли йому вже перевалило за 50 років.

У 1598 році Тойотомі Хідейосі помер. Його наступником став 5-річний Хідейорі. Замість малолітнього володаря країною правила рада п'яти старійшин, яку очолював Токуґава Ієясу, та рада п'яти управителів, у якій головував Ісіда Міцунарі. Після битви при Секіґахара у 1600 році, вся реальна влада в Японії була сконцентрована у руках Токуґави, який 3 роками поспіль отримав титул сьоґуна. Незважаючи на шлюб своєї праонучки Сен-хіме з Хідейорі, Ієясу продовжував розглядати рід Тойотомі як небезпеку своєму режиму.

У 1614 сьоґун розв'язав проти Хідейорі війну. Впродовж Осацьких кампаній 1614 і 1615 років рід Тойотомі було знищено. Головна цитадель Хідейорі — Осацький замок — згорів разом із тілом свого господаря. Наступила епоха роду Токуґава, який правив Японією понад 250 років.

Див. також[ред.ред. код]