Тореадори з Васюківки (книга)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Тореадори з Васюківки
Обкладинка Тореадори з Васюківки.jpeg
Обкладинка книги видавництва
«А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,
2004 р.
Жанр пригодницький
Автор Всеволод Нестайко
Мова українська
Написаний 1963 — 1970

Тореадори з Васюківки — це дитяча книжка, роман українського письменника Всеволода Нестайка, написаний у 1963—1970 роках. Вперше видавався у 70-х роках видавництвами «Веселка» та «Школа». Перекладено близько 20-ма іноземними мовами й унесено до почесного списку Андерсена. Роман складається з трьох частин: «Пригоди Робінзона Кукурузо», «Незнайомець із тринадцятої квартири» та «Таємниця трьох невідомих». Героями повістей є Ява Рень та Павлуша Завгородній (у ранніх редакціях —- Криворотько). Письменник розповів таке: „Василь Євдокименко — художник, який оформляв мої книжки, одного разу розповів про школярів, які заблукали в кукурудзі й змогли вийти тільки тоді, як у селі на стовпі забалакало радіо. Так в оповіданні «Пригода в кукурудзі» вперше з'явилися Ява й Павлуша, герої всієї трилогії «Тореадори з Васюківки»“.

За часів незалежної України книжку перевидавали видавництва «Навчальна книга — Богдан» (спільно з «Веселкою») та «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Останнє видання дещо відрізняється від оригінальної редакції, автор видалив ідеологічні нашарування, деякі деталі, незрозумілі сучасним дітям, і додав нові сюжети.

1965 року оповідання «Тореадори з Васюківки» (одне з двох оповідань, з яких виріс цей роман) екранізувала Харківська студія телебачення (див. фільм «Тореадори з Васюківки»).

Посилання[ред.ред. код]


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.