Торжок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Комплекс Борисо-Глібського монастиря, м. Торжок.

Торжок — місто обласного підпорядкування в Росії; центр Торжокського району Тверської області Російської федерації. Розташований на р. Тверца (приплив Волги), на шосе МоскваСанкт Петербург, за 60 км на захід від Твері. Вузол залізничних ліній на Ржев, Ліхославль, Соблаго.

Населення — 47,6 тис. жителів (2008).

Історія[ред.ред. код]

Відомий з 1139. Був центром волості в Новгородській феодальній республіці. Знаходився в Деревськой пятіне. У 1238 зруйнований монголо-татарами. З 1478 в Московській державі. На початку 17 ст розорявся поляками. З 1708 в Інгерманландськой, з 1727 в Новгородській губернії. З 1775 центр повіту намісництва Тверського (з 1796 — губернії). Радянська влада встановлена 27 жовтня (9 листопада) 1917.

Господарсько-наукова інфраструктура[ред.ред. код]

Заводи: вагонобудівний, поліграфічних фарб, механічний, шкіряний деревообробний, маслосирозавод; взуттєва фабрика, об'єднання «Протипожежна техніка». Старовинне золотошвейне ремесло (див. Торжокськоє золоте шиття ), філія: об'єднання узори «Калінінськіє». Всесоюзний науково-дослідний інститут льону. Політехнікум, індустріально-педагогічний технікум, педагогічне училище. Музей А. С. Пушкіна (поет часто проїздом зупинявся в Т.).

Пам'ятники архітектури[ред.ред. код]

  • Дерев'яна церква Вознесіння (XVII ст.)
  • Комплекс Борісоглебського монастиря [собор (1785—1796, архітектор Н. А. Львов), дзвіниця (1894, архітектор Ананьін) — класицизм; настоятельський корпус (1714), церкви XVII — XVIII (століття)]
  • Спасо-Преображенський собор (1822)
  • Шляховий палац (кінець XVIII ст.)
  • Житлові будинки в стилі класицизму.

Персоналії[ред.ред. код]

У цьому місті народились:

Література[ред.ред. код]

  • (рос.) Балдіна О. Д., Від Валдая до Старіци, М. 1968; Суслов А. А., Торжок і його околиці, М., 1970; Торжок. [Фотоальбом, сост. Л. Андрєєв, Ст Каткова, фото Ст Арманда, Е. Вязгичева, П. Ломова, М., 1974].

Галерея[ред.ред. код]