Трансгендерність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ЛГБТ
Веселковий прапор
Гомосексуальність · Гендер · Бісексуальність · Трансгендерність
Історія ЛГБТ-руху
Різні історичні епохи
ЛГБТ-організації
ЛГБТ-рух · Активісти ЛГБТ-руху
Культура
ЛГБТ-спільнота · Камінг-аут · Гей-місто · Гомосексуальність і релігія · Квір-дослідження · ЛГБТ-сленг · Травесті · Символіка ЛГБТ-руху · ЗМІ · Національний ЛГБТ-портал України · ЛГБТ-фільми · Веселковий флешмоб
Законодавство
Одностатеві шлюби · Усиновлення · Пропаганда гомофобії · Кримінальне переслідування
Законопроекти про заборону "пропаганди гомосексуалізму" в Україні
ЛГБТ дати
Міжнародний день проти гомофобії · День святкування бісексуальності
Персоналії
Категорії

Трансгендерна людина, трансгендер — людина, гендерна ідентичність чи гендерна презентація якої не збігається з його або її біологічною статтю. До трансгендерів відносяться люди, які вважають себе особами протилежної статі, а також люди з постійно мінливою гендерною ідентичністю[1].

Транссексуали — люди, чия біологічна стать відрізняється від їх гендерної ідентичності, тобто психологічно й емоційно вони відчувають себе людьми іншої статі. Часто ці люди відчувають себе «ув'язненими не в те тіло» і відчувають гендерну дисфорію. Після операції із зміни статі стан транссексуала стабілізується.

У категорію транссексуалів не потрапляють лесбійки, геї та бісексуали, тому що вони чудово відчувають себе в своєму біологічному тілі, із своєю сексуальною та статевою ідентичністю.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Социальная работа с людьми, практикующими однополые сексуальные отношения: Теория. Методики. Лучшие практики/ Сост. Л. Гейдар; под ред. М. Андрущенко — К.: Международный Альянс по ВИЧ/СПИД в Украине, 2009. — 196 с.