Транссексуальність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ЛГБТ
Веселковий прапор
Гомосексуальність · Гендер · Бісексуальність · Трансгендерність
Історія ЛГБТ-руху
Різні історичні епохи
ЛГБТ-організації
ЛГБТ-рух · Активісти ЛГБТ-руху
Культура
ЛГБТ-спільнота · Камінг-аут · Гей-місто · Гомосексуальність і релігія · Квір-дослідження · ЛГБТ-сленг · Травесті · Символіка ЛГБТ-руху · ЗМІ · Національний ЛГБТ-портал України · ЛГБТ-фільми · Веселковий флешмоб
Законодавство
Одностатеві шлюби · Усиновлення · Пропаганда гомофобії · Кримінальне переслідування
Законопроекти про заборону "пропаганди гомосексуалізму" в Україні
ЛГБТ дати
Міжнародний день проти гомофобії · День святкування бісексуальності
Персоналії
Категорії

Транссексуальність — термін, що позначає ідентифікацію особистості із гендером, який відрізняється від її біологічної статі. Його визначальною ознакою є бачення себе особою протилежної статі та бажання змінити свою біологічну стать на протилежну.

Термін не слід плутати із гомосексуальністю: Транссексуальність — стан спрямований на себе, у той час як гомосексуальність — стан, спрямований на інших людей.

Транссексуали страждають від глибокої незадоволеності власною гендерною ідентичністю (гендерна дисфорія), відчувають сильну відразу до свого тіла, особливо геніталій, інколи навіть уникають дивитись чи доторкатись до них. У дитинстві транссексуали не тільки відрізняються крос-гендерною ігровою поведінкою, але часто вже у ранньому віці виражають бажання змінити стать[1].

Транссексуальність — досить рідкісне явище, походження якого і досі не з'ясовано. Частота його прояву, за деякими оцінками, становить 1:30000 серед біологічних чоловіків та 1:100000 серед біологічних жінок[2].

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Мондимор Ф. М. Гомосексуальность: Естественная история / Пер. с англ. — Екатеринбург, 2002.
  2. Brown С. A Review of Clinical Approaches to Gender Dysphoria // Journal of Clinical Psychiatry. — 1990. — Vol. 2. — P. 57-64.