Тройський замок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 50°06′58″ пн. ш. 14°24′54″ сх. д. / 50.11611° пн. ш. 14.41500° сх. д. / 50.11611; 14.41500


Замок
Тройський замок
Тройський замок, садовий фасад
Тройський замок, садовий фасад
Країна Чехія Чехія
Місто Прага
Тип будівлі замок (палац)
Архітектурний стиль бароко
Автор проекту Жан Батіст Матеї
Будівельник Жан Батіст Матеї
Перша згадка у 17 столітті
Дата заснування 17 ст.
Будівництво 17 ст. —реставрація в парку в 20 ст.
Будівлі:
палац, службові приміщення, сад бароко
Стан задовільний

Тройський замок , іноді Замок Троя (ческ. Trojský zámek) — замок-палац в передмісті столиці Чехії Празі кінця 17 століття. Побудований в добу бароко.

Архітектор і побудова замку[ред.ред. код]

Садовий фасад замку
Замок-палац Троя, Прага

До Праги прибув архітектор-емігрант з Франції Жан Батіст Матеї.Захоплена австрійцями Прага переживала будівельний бум. Тон і стиль задавали італійці. Панувало бароко. В межах бароко працювали і самі італійці, і австрійці, і француз з Бургундії Жан Батист Матеі.

В самій Празі Матеі побудував величний костел Св. Франциска Серафімського за власним планом. Навіть в Празі, де багато барокових церков, ця особа і за планом, і за монолитним, пласким фасадом, прикрашеним сильно винесеним розірваним фронтоном. В центрі розриву велике вікно, яке за розмірами дорівнює порталу костела. Цим виразним оздобам підкорені всі інші — і руст, і невеличкі бічні вікна, і ніші зі скульптурами. На парапеті небагато скульптур, а за ними величний купол, як на барокових церквах Риму.

Заміський замок-палац Матеі замовила родина графів Штернберг. Будова тривала з 1679 по 1791 р. Це перший заміський палац у Празі доби бароко. Для замків Франції характерні високі дахи і башти, димарі і башточки. За безліч башт і башточок замок Шамбор навіть порівняли з жінкою, з волоссям якої заграв вітер. Не втримався без башт і Матеі. Їх дві, вони прикрасили бічні корпуси. Башти тільки трішки перевищіли високий дах центрального об'єму, який домінує у будівлі і підкоряє собі всі частини. Оздоби фасадів дуже стримані. В теперішньому стані їх виразність підсилена контрастною розфарбовкою червоним на білому.

Найбільш бароковою оздобою замку стали сходинки садового фасаду. Вони мають універсальний характер і спокійно б прикрасили і внутрішню залу, і садовий фасад, як тут. Над пишно оздобленими сходинками працювали брати Герман з Дрездена. Біля замку стриманий сад бароко без квітників, прикрашений лише фонтанами. Приміщення палацу використовують як галерею картин художників Чехії 19 століття. Інші зали віддані під музей вина.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]