Тріпурасундарі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шрі Лаліта - Тріпурасундарі

Статті на тему
Індуїзм

Aum

Історія ·  Пантеон

Вайшнавізм ·  Шайвізм
Шактизм ·  Смартизм

Дхарма ·  Артха ·  Кама
Мокша ·  Карма ·  Самсара
 ·  Яджня ·  Мантра
Йога ·  Тантра · Бгакті ·  Бгакті-йога · Майя
Пуджа ·  Мандір ·  Санскрит ·  Тримурті

Веди ·  Упанішади
Рамаяна ·  Махабхарата
Бгаґавад-Ґіта ·  Пурани
 ·  Веданґа
інші

Близькі теми

Космологія
Філософія
Міфологія
Індуїзм за країнами
Ґуру і святі
Календар ·  Свята Термінологія
Аюрведа ·  Джйотиша

Портал «Індуїзм» Hindu swastika

Тріпурасундарі - одна з форм шакті в індуїзм і. Це Шакті - Сварупа Брагмана , саме Вона є близькому і початковою формою Брахмана . Одна із 10 форм богині (дашамахавідья). Маха-Тріпурасундарі («Велика Красива (Богиня) трьох світів"), також звана Шодаші (Ṣoḍaśī) ("Шістнадцятилітня"), Лаліта ("Ігрива» [1]) і Раджа-раджешварі(Rājarājeśvarī) ("Королева королев, Верховна правителька").

Сутність і прояви[ред.ред. код]

Вся світобудова , всі форми , всі дії , гуни є творінням Тріпурасундарі , саме за допомогою Тріпурасундарі , Брахман проявляється в цьому світі. Тріпурасундарі є Володаркою всіх світів , єдино , над ким вона не має влади , це всепроникаючий Брахман , тому що Вона і є сама Влада і Сила Брахмана.
Одне з кращих імен Деві - це Тріпурасундарі . Це ім'я говорить нам , що Вона є найпрекраснішою у всіх трьох світах. Є багато інтерпретацій слова « тріпура ». Каліка - пурана розповідає , що відповідно до бажання творіння і прояви тіло Шиви стало « потрійним » , верхня частина стала Брахмою , середня частина стала Вішну , а нижня Рудрой . Оскільки ці три частини ( пура ) знаходяться в Шиві , його називають Тріпура , а його дружину Тріпура . В Камакья - Віласа великий мудрець Абхіюкта згадує , що Деві створила всі три форми , Вона знаходиться у всьому і у формі трьох світів , і існує після руйнування цих світів , а після їх руйнування відновлює їх знову. В Брахманда пуране , згадано, що Деві Тріпурасундарі управляє всесвіту , Вона - Вища Цариця , і Брахма , Вішну і Шива - виконуючі Її дії в Її царстві . По суті , Тріпурасундарі є проявленим Брахманом , саме по її милості ми здатні пізнати Брахман , бо вони суть єдине ціле.
У всесвіті можуть існувати мільйони Брахм , Вішну і Рудру , мільйони девів і шакті , але лише Тріпура -Сундарі є Єдиною , всі інші - це Її діти. Вона любить своїх дітей , саме вона відкриває через Веди знання про Брахмане . Вона вічно сп'янівши єдністю з Брахманом , Вона є суть дій Бог а .
Лаліта- Сахасранама показує її у присутності Лакшмі і Сарасваті , супроводжуючих Її з боків. В Саундарья - лахарі , згадується , що Брахма , Вішну і Шива почали їх космічне творіння , коли Вища Шакті на частки секунди з'єднала свої брови. Молитва Деві складається з трьох складів , і її 15-літерна молитва складена з трьох піків ( наголосів ) . Вона присутня в трьох наді ( сушумна , пінгала і Іда ) , Вона правитель трьох шакті - іччха , джняна і крия (намір , знання і дія) .
Вона проникає у всі три світу - небеса , землю і пекло. Вона керуючий всіх трьох тіл - стхула , сукшма і карана (груба , тонка і причинний ) . Вона присутня в трьох станах - джаграт , свапна і сушупті (неспання , сон зі сновидіннями і глибокий сон).
Хоча Вона і первісніша гун , Вона проникає у всі три гуни - саттва , раджас і тамас . Любов і радість - природні якості краси. Чхандогья - упанішада говорить , що туга і бажання - джерело болю , в тому , що звичайно і не містить щастя. Один Бог може виробляти щастя , коли щастя приймає форму. Ця форма - Сундарі сарванга Сундарі , хто має всю повноту краси, щастя і досконалості , саме Тріпурасундарі є Джерелом . Божественна мати Тріпурасундарі допомагає нам у нашому пошуку і веде нас в кожній дії , за її милості джива досягає звільнення , саме по милості Тріпурасундарі завіса Майї , яку плете Тріпурасундарі , видаляється.

Дорога , Тріпура є кінцевою , початкова Шакті , світло прояви . Вона , купа букв алфавіту , народила трьох світах. При розчиненні , вона є обителлю всіх таттв , залишаючись Себе - Vamakeshvaratantra

Що таке Шрі Видья і яке відношення це має відношення до богині Лалита та її янтри , на Шрі Янтра ? Видья означає знання , спеціально жіночий знання , або богиню , і в цьому контексті ставиться до її аспекті під назвою Шрі Лалита або Тріпурасундарі якого чарівне схема називається Шрі Янтра . Вона являє собою червона квітка , так що її схема квітка теж.

Тантрік традиція розглядає його символи як мають валовий аспект , тонкий аспект , і вищий аспект. З точки зору Лалита , груба форма є образ богині з чотирма руками і так далі , тонка форма є як янтри , і вища форма її мантра , всі три з яких богиня в різних аспектах. За іноді барвистою символізму глибока мудрість у поєднанні з практичним способів реалізації себе .

Поклоніння[ред.ред. код]

Лалита любить пуджу . Цей термін зазвичай перекладається як поклоніння. Тим не менш, це вводить в оману , так як він вводить подвійність в процес, спрямований на принести практикуючому ( садхака або sadhvika ) до недвойственной положенні. Там можуть бути різні пуджи в тому числі щоденних обрядів , які виконуються на чотирьох сутінках , обряди зробив для конкретних об'єктів , додаткові обрядів , проведених на фестивальних днів , або на інше сприятливі дні , такі як місячні затемнення або входу сонця в зоряного сузір'я , обряди в зборах або групами і обрядів , здійснених з партнером. Subhagodaya , на цьому сайті , є перекладом , який дає повну пуджу Тріпурасундарі або Лалита .

Лалита означає , що вона Хто грає. Все творіння , прояв і розчинення вважається гра Деві або богиня . Mahatripurasundari її звуть як трансцендентної красою трьох міст , опис богині як завойовника трьох містах демонів , або як потрійний міста ( Тріпура ) , але насправді метафора людської істоти.

Що ж тоді є янтра ? Слово зазвичай перекладається як машина , але в спеціальному сенсі тантрік традиції відноситься до Деві в її лінійної або геометричної форми. Янтри , до речі , завжди використовуються плоскі. Вони можуть бути двовимірним або тривимірним. Кожен аспект Деві має свою власну мантру і Янтра . Янтра Деві Лалита є Шрі Янтра . Божественність янтри завжди знаходиться в центрі або вершини .

Різні частини або пелюстки і лінії янтри зазвичай розташовані концентричними колами ( мандали ) і містять променів або суб- кінцівки деви . Шрі Янтра має дев'ять з цих мандал , кожен наповнений різними аспектами Деві. У Шрі Янтра є 111 аспекти . Шрі Янтра називається геометрична форма людського тіла , що припускає , що богиня , як Макрокосмом є одним з людини як мікрокосму . Лаліта , як початкової Деві , промені з її служителів і Шакті як модифікації Місяця, Сонця і вогню. У цьому Шиви немає місця , немає якості , не маючи можливості діяти. Тільки тоді , коли з'єднується з Деві може «він» акт.

Це засновано на тонкому і практична ідея Шиви як чистої свідомості , свідка потрійний прояв його Шакті . Це Шакті , сама суть трьох гун Sattvas , раджаса і тамаса , є причиною всіх проявів у всесвіті і як людину. Три Шакті , шляхом змішування і повторне змішування , створили все.

Шакті в три рази , як сонця, місяця і вогню - тобто усіх зіркових сузір'їв і планет , і, отже , самого Часу. Вона в три рази як воля ( іччха ) , Знання ( Джнана ) і дій ( крия ) . Вона складається з трьох частин , як інтелект , почуття , фізичне відчуття .

Шакті в три рази , як пробудження мрії - глибокий сон. Те, що називається Четвертий є свідком , Шива , який, як кажуть пронизують весь космос так само, як тепло проникає червоний гарячу праску .

Фізичне тіло , згідно заповітам Аюрведи , в три рази , як " соків" Вата , Пітта і капха (слешма) . Різна комбінації цих трьох шакті складають фізичне тіло.

Шакті також у п'ять разів , як ефірного , повітря, вогню , води і землі. Поєднання п'яти елементів і трьох гун виробляти вічності Лалита автора ( нітйас ) - 15 в кількості , кожен з яких визначається з місячним день світлої половини. Місяць , що символізує Шакті , є дзеркальним або віддзеркалення , є в сукупності все творіння .

Уважне вивчення деталей , що відносяться до дев'яти мандал Шрі Янтра показує , що шакті всьому колу представляють людська істота, яка , в потенціалі , є Шакті - Шива об'єднаних . Мета полягає в тому , щоб людина зрозуміла , що всі повноваження , енергії і проявом є шакті свідомості , чиста свідомість .

Янтра може бути розглянутий у двох напрямках , або як прояв або розчинення. Технічне обслуговування є проміжним станом між двома полярностями . Коли вона шанується як творцем замовлення від центру до периметру. Як розчинення , пуджа від периметра до центру.

У Subhagodaya Шивананда Йоги дається щоденний ритуал або пуджу Лалита в Шрі Янтра - на основі Vamakeshvara Тантри . Цей обряд заснована на недвойственності , в духовному сенсі реалізації власного єдності макрокосму і мікрокосму .

Як пуджа призначений, щоб вигнати усі думки про різницю , деви вперше відчув або візуалізовані в серці , а потім витягується через дихання і встановлено в янтри . Вона потім поклонялися як насправді живуть там . Але чіткий зв'язок була зроблена між суб'єктом і об'єктом. Істинний будинок Деві є як космо -творцем в центрі тіла , яке є деви в людській формі .

Бала -Сундарі - Бхайраві[ред.ред. код]

Хоча Тріпурасундарі , як мати всесвіту ( Джагадамба ) є аспект найчастіше зустрічаються в роботах Шрі Відья , вона також поклоняються як Бала (молода дівчина ) , і, як Бхайраві (стара) .

Як Бала , вона незаймана , дуже грайлива і дорога. Бала має свій власний янтри і мантри . її відья є "Айм Клім Саух" .

Бхайраві також аспект Лаліта , але представляє Шакті в яких менструації зникли, і має деякі приналежності з Калі. Тріпура означає Богиню , в якій укладені всі три аспекти: Калі , Сарасваті і Лакшмі , або Калі , Лаліта і Тара . Також Її називають Шодаші - « шістнадцятирічна ». Одна з версій , що описують значення імені Шодаші , говорить про те , що це пов'язано з місячними фазами - тітхі , п'ятнадцять з яких складають світлу половину місячного місяця , а інші п'ятнадцять - темну . А Шодаші , як шістнадцятирічна , перевершує всі фази , або ритми часу. Так само вона - додатковий елемент , який дає тітхі поштовх до зростання і зменшенням , реальність , що лежить в основі космічних ритмів і керуюча космосом.

Сонце і Місяць стають символами чоловічого і жіночого начала , також як Шива і Шакті . У тантрах Місяць часто приймається як символ Деві. Повна - світла Місяць - це саттвічні ( милостиві ) форми Матері , що йде Місяць перед молодиком і саме молодик, коли кругом пітьма , - це форми Богині , що вселяють страх , співвідносні з тамасом . Коли Місяць сповнена , - Вона - Деві Тріпура . Тріпура - ім'я Богині , буквально означає " три міста ; потрійна " . «Три міста - характеру» , три «жіночих» стану : природа як діва - Бала , як родюча жінка - Тріпура і жінка після зупинки менструації - Тріпура Бхайраві . Зв'язок між Калі і Сундарі Упасанамі ( Поклонінням ТріпураСундарі ) дуже близька. І проявляється вона навіть в темну і світлу половини місячного циклу. Калі в більшій мірі проявлена ​​в період молодика ( Амавасйа ) , Сундарі (або Шодаші ) - у світлу половину місяця - Повний місяць ( Пурніма ) . Калі пов'язана з тітхі ( місячними добами ) спадної місяця , в той час як Богиня Шодаші - Уособлення місячних циклів - пов'язана з циклами зростаючого Місяця . Богиня Шодаші і повний місяць уособлюють повноту знання. У той час як Калі і молодик уособлюють Знання , що перевершують навіть повноту знання. Так Калі і Шодаші доповнюють один одного. Висхідна місяць і спадна - порівнянні також зі шляхами ніврітті ( шляху повернення до розуміння Первинної стану , згортання матерії і всіх її складових елементів в точку ) і праврітті (шляхи маніфестації , розширення , мнимого розділення з Джерелом , появи матерії) . Богиня Тріпурасундарі уособлює Правріттімарга , тоді як Шрі Каліка - шлях ніврітті.

Шанування Тріпура Сундарі[ред.ред. код]

Богиня Тріпура Сундар особливо шанується в тантрической лінії Шрі Відья . У Традиції натхів під час однієї з ініціацій , яка називається упадеші - дікша , Гуру передає учневі мантри і форми Упасана Богині Баласундарі . Бала означає " вічно юна " - це Богиня у віці 8 років.

Є багато prayogas ( ритуальні мирних цілях) , пов'язані з Шрі Янтра . Деякі ритуали залежать від сприятливих часів , таких як дні повного місяця чи ночі в конкретних сонячних місяців

Деві також проявляється як п'яти елементів ефіру , вогонь, повітря , вода і земля. У шактіс фіолетовий (повітря ) , білий ( вода) , червоний ( вогонь) , жовтий (земля) , синій ( ефір).

Дихання є час[ред.ред. код]

Це фундаментальний постулат Шрі Відья , і велика частина символіки на його основі. Листи санскриті говорять , являють собою втілення Лаліти як мантра є 52 в номер: 16 голосних і 36 приголосних. Вони , помножене разом , всього 576 . Це число , поділене на число дев'яти врожайності 64 . Шрі Янтра , як кажуть , 64000000 Йогіни в дев'яти суб- мандали.

Кожен мандали має одиницю часу , пов'язаний з ним . Основною одиницею є ковтком . Один надіка дорівнює 24 хвилин або 1440 секунд , і кожен вдих є одним триста шестидесятих це чи чотири секунди. Людська істота дихає 21600 раз кожні 24 годин.

Калі Юга є 432000 років 360 днів . Двапара Юги є 864000 років. Трета Юги є 1296000 років. Сатья Юга - 1728000 років. Коло зоряного зодіаку має 12 сузір'їв , кожна з яких має дев'ять частин ( navamshas ) . Ці 108 ( 12 х 9 ) називаються чандракала .

Кожен чандракала є , саме по собі , мікро- сузір'я . Ступенів у зоряної чакри число становить 360 . Кількість хвилин є 21600 . Кон'юнкція 21600 ' , квадрат 5400 " , опозиційний 10800 ' . Кожен вічність ( Нітья ) кореневого мантри має 1440 вдихів. (Див. prayoga з Bhavana Упанішад ) . Це означає , що Лаліта є 21600 , так як вона є колективність 15 Нітья .

Чакра Лаліта є великий синтез часу , простору , і людства . Її 36 таттви є весь космос .

Див також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]