Тубільна поліція (Австралія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Австралійська тубільна поліція, 1865 рік. Картина Семюела Томаса Гілла(англ.)укр..

Австралійська тубільна поліція (англ. Australian native police) — воєнізовані одиниці, що складалися з солдатів-аборигенів під командуванням, зазвичай, одного білого офіцера. Існували в декількох австралійських колоніях в XIX сторіччі.

Проте, серед них дійсно тільки дві сили були фінансовані з бюджету, організовані і розгорнуті на кордоні урядом для довгострокового використання. Перша створена в 1837 році в районі Порт-Філіп на теренах австралійської колонії Новий Південний Уельс (нині Вікторія)[1], а друга була розгорнута в північних районах Нового Південного Уельсу (пізніше колонія Квінсленд) в 1848 році[2]. Саме остання, відома переважно просто як «Тубільна поліція» (англ. Native Police Force) (іноді ще звана як «Тубільна кінна поліція» (англ. Native Mounted Police Force)) в Квінсленді, була найбільшою, найвідомішою та найміцнішою з усіх. Вона існувала з 1848 року до 1900 року.

Інші подібні одиниці тубільної поліції, як в Новому Південному Уельсі, також іноді використовувались і в колонії Південна Австралія, Західна Австралія та Північній Території (тоді частині колонії Південна Австралія), але, за невеликим виключенням, вони були неофіційно організовані, часто за приватної ініціативи.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]