Україна на зимових Паралімпійських іграх 2014

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Україна на Паралімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК: UKR
НПК: Національний комітет спорту інвалідів України
Паралімпійські ігри в Сочі
Спортсмени 23 у 3 видах спорту
Прапороносець Михайло Ткаченко (відкриття) Людмила Павленко (закриття)
Медалі Золото
5
Срібло
9
Бронза
11
Всього
25
Участь у літніх Паралімпійських іграх
1996  • 2000  • 2004  • 2008  • 2012
Участь у зимових Паралімпійських іграх
1994  • 1998  • 2002  • 2006  • 2010  • 2014
Див. також

Україна на зимових Паралімпійських іграх 2014 у Сочі, Росія, була представлена 23 спортсменами у 3 видах спорту: біатлоні, лижних перегонах та гірськолижному спорті[1][2]. Це були п'яті зимові ігри, у яких брала участь українська національна збірна із зимових видів спорту. Також було 8 спортсменів-лідерів (гідів). Всього — 31 член команди. У неофіційному медальному заліку українська збірна зайняла четверте місце, здобувши 5 золотих, 9 срібних і 11 бронзових медалей (всього — 25).

Склад національної команди[ред.ред. код]

В українській команді було 15 спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, 8 — із вадами зору. Середній вік — 24 роки. Найстаршому учаснику було 37 років (Михайло Ткаченко), наймолодшій учасниці — 16 років (Катерина Павленко). Висока репрезентативність регіонів України — до складу команди входили представники 9 областей (Київська, Волинська, Вінницька, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Чернігівська) та міста Київ.

  1. Батенкова-Бауман Юлія Вікторівна (Волинська область)
  2. Буй Ірина Василівна (Вінницька область)
  3. Вовчинський Григорій Васильович (Черкаська область)
  4. Ковалевський Анатолій Олександрович (м. Київ)
  5. Корнійко Олександр Юрійович (Київська область)
  6. Кононова Олександра Миколаївна (Київська область)
  7. Кузьмін Дмитро Валерійович (Полтавська область)
  8. Лук'яненко Віталій Володимирович (Харківська область)
  9. Ляшенко Людмила Олександрівна (Харківська область)
  10. Майстренко Владислав Сергійович (Київська область)
  11. Ошаров Іван Станіславович (м. Київ)
  12. Павленко Катерина Юріївна (Сумська область)
  13. Павленко Людмила Володимирівна (Харківська область)
  14. Прилуцька Ольга Валеріївна (м. Київ)
  15. Рептюх Ігор Миколайович (Чернігівська область)
  16. Решетинський Ярослав Юрійович (м. Київ)
  17. Ситник Віталій Юрійович (Харківська область)
  18. Ткаченко Михайло Васильович (Харківська область)
  19. Уткін Юрій Володимирович (Харківська область)
  20. Шишкова Оксана Валеріївна (Харківська область)
  21. Шульга Дмитро Олегович (Харківська область)
  22. Юрковська Олена Юріївна (Київська область)
  23. Яровий Максим Володимирович (Миколаївська область)

Спортсмени-лідери[ред.ред. код]

  1. Бабар Борис Борисович (Лук'яненко В. В.)
  2. Нестеренко Лада Станіславівна (Шишкова О. В.)
  3. Мукшин Олександр Васильович (Ковалевський А. О.)
  4. Казаков Віталій Валерійович (Уткін Ю. В.)
  5. Могильний Володимир Сергійович (Прилуцька О. В.)
  6. Хуртик Дмитро Вікторович (Решетинський Я. Ю.)
  7. Гергардт Артур (Шульга Д. О.)
  8. Дорош Сергій Петрович (Кузьмін Д. В.)

Медалі[ред.ред. код]

Золото
Спортсмени Вид спорту (дисципліна) Дата
1 Віталій Лук'яненко Біатлон Біатлон (чоловіки, 7,5 км, з вадами зору) 8 березня
2 Людмила Павленко Лижні перегони Лижні перегони (жінки, 12 км, сидячи) 9 березня
3 Віталій Лук'яненко Біатлон Біатлон (чоловіки, 12,5 км, з вадами зору) 11 березня
4 Олександра Кононова Біатлон Біатлон (жінки, 12,5 км, стоячи) 11 березня
5 Григорій Вовчинський Біатлон Біатлон (чоловіки, 15 км, стоячи) 14 березня
Срібло
Спортсмени Вид спорту (дисципліна) Дата
1 Максим Яровий Біатлон Біатлон (чоловіки, 7,5 км, сидячи) 8 березня
2 Юлія Батенкова-Бауман Лижні перегони Лижні перегони (жінки, 15 км, стоячи) 10 березня
3 Олександра Кононова Біатлон Біатлон (жінки, 10 км, стоячи)[3] 11 березня
4 Юлія Батенкова-Бауман Лижні перегони Лижні перегони (жінки, спринт, 1 км, стоячи) 12 березня
5 Анатолій Ковалевський Біатлон Біатлон (чоловіки, 15 км, з вадами зору) 14 березня
6 Олена Юрковська Лижні перегони Лижні перегони (естафета, 4х2,5км, відкрита) 15 березня
7 Віталій Лук'яненко Лижні перегони Лижні перегони (естафета, 4х2,5км, відкрита) 15 березня
8 Ігор Рептюх Лижні перегони Лижні перегони (естафета, 4х2,5км, відкрита) 15 березня
9 Юрій Уткін Лижні перегони Лижні перегони (естафета, 4х2,5км, відкрита) 15 березня
10 Юлія Батенкова-Бауман Лижні перегони Лижні перегони (жінки, 5 км, стоячи) 16 березня
11 Людмила Павленко Лижні перегони Лижні перегони (жінки, 5 км, сидячи) 16 березня
12 Максим Яровий Cross-country skiing - Paralympic pictogram.png Лижні перегони (чоловіки, 10 км, сидячи) 16 березня
Бронза
Спортсмени Вид спорту (дисципліна) Дата
1 Олена Юрковська Біатлон Біатлон (жінки, 6 км, сидячи) 8 березня
2 Оксана Шишкова Біатлон Біатлон (жінки, 6 км, з вадами зору) 8 березня
3 Юлія Батенкова-Бауман Біатлон Біатлон (жінки, 6 км, стоячи) 8 березня
4 Людмила Павленко Биатлон Біатлон (жінки, 10 км, сидячи) 11 березня
5 Оксана Шишкова Біатлон Біатлон (жінки, 10 км, з вадами зору) 11 березня
6 Максим Яровий Cross-country skiing - Paralympic pictogram.png Лижні перегони (чоловіки, спринт, 1 км, сидячи) 12 березня
7 Оксана Шишкова Лижні перегони Лижні перегони (жінки, спринт, 1 км, з вадами зору) 12 березня
8 Олена Юрковська Біатлон Біатлон (жінки, 12,5 км, сидячи) 14 березня
9 Оксана Шишкова Біатлон Біатлон (жінки, 12,5 км, з вадами зору) 14 березня
10 Віталій Лук'яненко Біатлон Біатлон (чоловіки, 15 км, з вадами зору) 14 березня
11 Олександра Кононова Лижні перегони Лижні перегони (жінки, спринт, 1 км, стоячи) 16 березня

Результати[ред.ред. код]

Biathlon - Paralympic pictogram.svg Біатлон[ред.ред. код]

Чоловіки[ред.ред. код]

Змагання Клас Спортсмени Стрельба Час Місце
7,5км Сидячи Максим Яровий 0+0 21:11,9 2
Михайло Ткаченко 0+1 23:58,3 12
Олександр Корнійко 1+0 24:37,3 17
Стоячи Григорій Вовчинський 0+1 19:38,4 8
Ігор Рептюх 1+0 20:12,3 11
Віталій Ситник 0+1 21:27,9 15
Владислав Майстренко 2+2 23:08,8 16
З вадами зору Віталій Лук'яненко
гід — Борис Бабар
0+0 20:18,8 1
Юрій Уткін
гід — Віталій Казаков
0+0 21:14,6 4
Анатолий Ковалевський
гід — Олександр Мукшин
0+0 21:21,5 6
Ярослав Решетинський
гід — Дмитро Куртик
0+1 22:55,2 11
Шульга Дмитро
гід — Артур Гергард
1+1 24:18,6 13

Жінки[ред.ред. код]

Змагання Клас Спортсмени Стрельба Час Місце
6 км Сидя Олена Юрковська 0+0 19:39,6 3
Людмила Павленко 0+2 20:17,1 7
Стоячи Юлія Батенкова 1+0 19:17,7 3
Олександра Кононова 2+0 19:5,0 5
Людмила Ляшенко 3+0 20:17,3 7
Ірина Буй 1+2 22:11,1 11
З вадами зору Оксана Шишкова
гід — Лада Нестеренко
0+0 20:49,0 3
Ольга Прилуцька
гід — Володимир Могильний
DNF

Cross-country skiing - Paralympic pictogram.png Лижні перегони[ред.ред. код]

Чоловіки
Змагання Клас Спортсмени Час Місце
15 км Сидячи Максим Яровий 42:08,8 4
Михайло Ткаченко 44:58,8 10
Жінки
Змагання Клас Спортсмени Час Місце
12 км Сидячи Людмила Павленко 38:54,3 1

Alpine skiing - Paralympic pictogram.svg Гірськолижний спорт[ред.ред. код]

У гірськолижному спорті від команди України виступив сноубордист. Також вперше у цьому виді спорту у команді був спортсмен із вадами зору.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]